X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kaymakam Sonel, Ev Sözünü Yerine Getirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kaymakam Sonel, Ev Sözünü Yerine Getirdi

  • Giriş Tarihi: 29.6.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 29.6.2015 17:38
SEYDİŞEHİR KAYMAKAMI TUNCAY SONEL, TEPECİK MAHALLESİ'NDE YIKIK VE HARABE HALDEKİ EVİNDE ZOR ŞARTLARDA TEK BAŞINA YAŞAMAYA ÇALIŞAN 81 YAŞINDAKİ MEHMET KARACA'YI YENİ YAPTIRILAN EVİNDE ZİYARET ETTİ.
Kaymakam Sonel, Ev Sözünü Yerine Getirdi

’nın Seydişehir ilçesine bağlı Tepecik Mahallesinde yıkık ve harabe haldeki evinde zor şartlarda tek başına yaşamaya çalışan 81 yaşındaki Mehmet Karaca, Kaymakamlıkça yaptırılan yeni evine kavuştu.
Haftalık mahalle buluşmaları kapsamında yapılan ziyaretler ile özellikle yetim ve öksüzlerin yanı sıra engelli ve bakıma muhtaç, kimsesi bulunmayan vatandaşları tespit edip, kayıt altına aldıran ve “Hatırlanmak Bir Gün Değil Her Gün Projesi” ile ilçe genelinde engeli olan bin 24 vatandaşa ulaşan Kaymakam Tuncay Sonel, Tepecik Mahallesi ziyaretinde rastladıkları yıkık ve harabe halde ki evde tek başına yaşamaya çalışan 81 yaşındaki Mehmet Karaca’nın durumunu görünce çok üzülmüş ve kendisine en kısa sürede yeni bir ev yaptırma sözü vermişti. Kaymakam Sonel verdiği sözü tutarak, yaşlı ve kimsesiz Mehmet Karaca’ya yaptırılan evi beraberinde Stajer Kaymakam Yavuz Kartal ve Tepecik Muhtarı Rafet Dindar ile ziyaret ederek, hem hayırlı olsun ziyaretinde bulundu hem de incelemelerde bulundu.
Kaymakam Sonel, “Devletimizin ve hayırseverlerimizin katkılarıyla bu tür ihtiyacı olan vatandaşlarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. Devletimizin şefkatini ve sıcaklığını Onlara göstermeye gayret ediyoruz. Bu ve buna benzer desteklerimiz devam edecektir” ifadelerini kullandı.