Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'yu anlatıyor!

Giriş Tarihi: 22.6.2011 09:13 Güncelleme Tarihi: 3.1.2012 18:00

Gazeteci , romanıyla, gizli devletin şifrelerini edebi bir dille açıklıyor. Büyük ses getiren romanı yazarıyla konuştuk!

Turkuvaz Kitapçılık etiketiyle raflardaki yerini alan 'da gazeteci gizli devletin şifrelerini edebi bir dille açıklıyor...

Ergün Diler Şato için; " Herkes derin devletin ayağına, bacağına bakıyordu, biz tomografisini çektik" diyor...

Takvim Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ergün Diler'le Şato'nun şifrelerinden ikinci kitabın ipuçlarına kadar birçok konuyu konuştuk...

Türkiye'nin yönetimi Türklerin eline ilk ne zaman geçti? Adnan Menderes ve Turgut Özal'ın mezarları neden Vatan Caddesi'nde?

12O milyar dolara iftar olur mu? Türkiye'nin en pahalı iftarını kimler yaptı? Ergün Diler gizli devletin 1 numarasını açıkladı. Peki 1 numara kim?

Yakın tarihle ilgili ezberlerinizi son kez gözden geçirin, çünkü birazdan hepsi yıkılacak...

'Şato' yakın tarihle ilgili tüm ezberlerimizi bozuyor?

Bu kitabın iddiası da bu zaten! Bize öğretilen bizim önümüze konulan her şeyin dışında farklı bir gerçeği işaret ediyor… Kitabın gücü de buradan geliyor. O yüzden insanlar şaşırıyor, o yüzden insanlar birbirine öneriyor.

Kitapta 1944 yılında başlayan bir süreç var, Türkiye'nin kendi kendini 'yönet(e)meme' süreci bu ne zaman son buluyor?

2006 yılında bu süreç bitiyor, Türkiye Cumhuriyeti'nde yeni bir sayfa açılıyor. Tabi bu ikinci kitabın konusu. İlk kitap 1993 - 1996 bandını kapsıyor! Düşünebiliyor musun , altmış yıllık bir alışkanlık, gelenek ve ilizyondan bahsediyoruz… Şimdi, bunu adama pat diye çıplak bir gerçek olarak verirsen adam Muhammed Ali'den kroşe yemiş gibi olur… Kimse hazır değil buna…

Adım adım gidecek olursak, kitapta elimizde bir Şato var ve bu Şato Türkiye'yi yönetiyor. Şato'dan kasıt da Amerika ve MOSSAD sanırım?

ABD - İsrail aslında. MOSSAD bizzat İsrail demek! Ben Türkiye içindeki Amerika'nın ve İsrail'in ne kadar etkin ve dominant olduğunu, hayatımızın her aşamasında ne kadar bulunduklarına işaret ettim. Bu sadece benim bildiğim bir gerçek değil, bunu bilenler var. Fakat kimse bunu yazmadı ve herkes yıllarca bundan beslendi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Ergün Diler Şato'yu anlatıyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz