Müslüm Baba’nın menajeri: “Yanlış anlaşıldım”

Giriş Tarihi: 30.1.2013 09:24 Güncelleme Tarihi: 30.1.2013 17:37

Yoğun bakımda tedavisi süren sanatçı Müslüm Gürses'in menajeri Nevzat Takmaz, yoğun bakım ünitesine saz ekibi alındığı için Gürses'in mikrop kaptığı yönündeki açıklamalarının yanlış anlaşıldığını söyledi. Doktoru ise Gürses'in durumunun iyiye gittiğini açıkladı.

Geçirdiği bypass ameliyatının ardından akciğer ve böbrek yetmezliği nedeniyle yoğun bakıma alınan ve halen tedavisi yoğun bakımda süren Müslüm Gürses'in menajeri Nevzat Takmaz ve doktoru Kardiyoloji Uzmanı Deniz Şener, basın mensuplarına açıklama yaptı. Gürses'in menajeri Nevzat Takmaz, ünlü sanatçının durumunun iki gün öncesine kadar ciddiyetini koruduğunu ancak bugün daha iyi olduğunu söyledi. Muhterem Nur'un "Artık ümit kesildi" şeklindeki açıklamalarının hatırlatılması üzerine ise Takmaz, "Ona da hak vermek lazım. Az şey yaşamadık. Yaklaşık 3 aydır buradayız. Zaten hastane olarak da ellerinden geleni yapıyorlar. Zaten biz burada misafiriz. Ellerinden geleni yapıyorlar, bütün imkanları kullanıyorlar. Muhterem Hanım üzüntüsünden bazı şeyleri söyleyebilir. Şu anda iyiye gidiyor" diye konuştu.

Bir basın mensubu Takmaz'a, gazetelerde yer alan, "Doktorlar yılbaşı gecesi yoğun bakım ünitesine saz takımı aldı, Müslüm Baba o yüzden mikrop kapmış olabilir" şeklindeki iddialarını sordu. Takmaz ise, yaptığı açıklamaların gerçek tarafı olmadığını belirterek, "Yani yanlış anlaşılma var. Bizim de kabahatimiz oldu. 3 aydır buradayım, doktorlardan detaylı bilgi alabilirdim. Enfeksiyon dediler. Böyle bir şeyi ihtimal üzerine konuştuk. Onlar farklı yönde yorum yapmışlar. Öyle bir şey yok" şeklinde konuştu.

"MÜSLÜM BEY'E ÖZEL ORGANİZASYON YAPILMADI"
Takmaz, yılbaşından bir iki gün önce hastanenin başka bir bölümünde personele ve yoğun bakım görevlilerine moral olsun diye bir eğlence düzenlendiğini ifade ederek, "Bize özel yapılmış bir organizasyon değil. Ama Bingür Hocamız elinden geleni yaptığı için sazları alıp bir sürpriz yapmak istedi. Hatta Müslüm ağabeyin şarkısını çalarak odaya girdiler ki ağabeyim de çok sevindi buna. Güzel bir şeydi. Biz ihtimal üzerine konuştuk, farklı yansıttılar. Bende üzüldüm, hastanedeki insanlar da, yönetim de çok üzüldü. Organizasyon Müslüm Bey'e yapılmış bir organizasyon değildi" dedi.

2 kişinin kemanla geldiğini belirterek, "Bazı hastalara müzikle terapi yapılıyor. Bize özel bir şey değildi. Ağabeyim o güm odaya çıkacak diye hazırlanıyorduk, hatta Bingür Bey ve hastane çalışanları çok seviniyordu. Arkasından akciğer problemi çıktı. Bir kanama olayı oldu. Enfeksiyon diyorlar. Biz de girip çıkıyoruz odaya. Sazlar gelmişti, ondan da olabilir diye düşündük. İhtimaller dahilindeydi. Farklı yayınladılar. Şu anda ağabeyimin durumu çok iyi. Mantar üreme olayları vardı. Şu anda düne ve önceki güne kadar daha iyi"
ARKADAŞINA GÖNDER
Müslüm Baba’nın menajeri: “Yanlış anlaşıldım”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz