X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Haneke filmleri Fransız Kültür Merkezi'nde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Haneke filmleri Fransız Kültür Merkezi'nde

  • Giriş Tarihi: 5.3.2013 17:12

Michael Haneke'nin ödüllü beş filmi Fransız Kültür Merkezi'nde sinemaseverlerle buluşuyor

1942 yılında Münih'te dünyaya gelen Avusturyalı yönetmen ve senarist Michael Haneke, Avrupa sinemasının en önemli isimleri arasında yer alıyor. Birçok Fransız-Alman ortak prodüksiyonuna imza atan Haneke'nin filmleri önemli festivallerde sayısız ödüle layık görüldü. "Beyaz Kurdele" ve "Aşk" filmleri ile 2009 ve 2012 yıllarında Altın Palmiye Ödülü'ne layık görülen Haneke, Cannes Film Festivali'nde iki kez büyük ödülü kazanmıştı.

Fransız Kültür Mrekezi'ndeki programda 5 Mart tarihinde saat 19:00'da "Saklı", 6 Mart tarihinde saat 19:00'da "Bilinmeyen Kod", 7 Mart tarihinde saat 19:00'da "Piyanist" ve 9 Mart tarihinde saat 15:00'da "Kurdun Günü" ve 18:00'da "Ölümcül Oyunlar" filmleri gösterilecek.

FİLMLER HAKKINDA:

Saklı (Caché) (2005)

Oyuncular : Daniel Auteuil, Juliette Binoche, Maurice Bénichou

Karısıyla birlikte mutlu ve huzurlu bir hayat süren Georges'un sıradan yaşamı bir gün kim tarafından gönderildiği belli olmayan bir paketle kabusa dönüşecektir.

Bilinmeyen kod (Code inconnu) (2000)

Oyuncular : Juliette Binoche, Thierry Neuvic, Sepp Bierbichler

Paris'in kalabalık caddesinde bir genç, dilenci bir kadının eline bir kağıt parçası bırakır. Ancak o sırada oradan geçmekte olan biri olaya müdahale eder. Bu olay, birbirinden çok farklı insanların hayatlarının kesişmesine neden olacakatır.

Piyanist (La Pianiste) (2001)

Oyuncular :Isabelle Huppert, BenoîtMagimel, Annie Girardot

Erika Kohut, idealist, otoriter ve saygıdeğer kişiliğiyle tanınan bir öğretmendir. Tüm bu sıradan karakterinin yanısıra Erika, cinsel arzularına gömülü gizli dünyasında bastıramadığı ikincil kişiliğini de sürdürmektedir.

Kurdun günü (Le Temps du loup) (2003)

Oyuncular : Isabelle Huppert, Béatrice Dalle, Patrice Chéreau, Maurice Bénichou

Dört kişilik bir aile, tatilini geçirmek üzere kır evine gelir. Fakat beklenmeyen bir olay, onları bambaşka sorunlarla başbaşa bırakacaktır.

Ölümcül Oyunlar (Funny games) (2008)

Oyuncular: Naomi Watts, Tim Roth, Michael Pitt

Ann, George ve oğulları kısa bir tatil için göl kenarındaki yazlık evlerine giderler. Vardıklarında komşuları Fred ve Eva'da bir gariplik sezerler.

İLİŞKİLİ HABERLER