Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Genco Erkal'dan Nazım Hikmet'e selam!

Giriş Tarihi: 20.5.2013 11:22 Güncelleme Tarihi: 20.5.2013 11:23

Genco Erkal, Ali Paşa Hanı'nda Nazım Hikmet'in 50. yıldönümünü kutluyor.

Genco Erkal'ın İstanbul'a ve tiyatro severlere hediyesi olan Eminönü Ali Paşa Hanı Tiyatrosu'ndaki yeni oyunu tüm hızıyla devam ediyor. Erkal'ın, Nazım Hikmet'in 50. yıldönümü için uyarladığı ve Tülay Günal ile birlikte aynı sahneyi paylaştığı "Yaşamaya Dair – Bursa Cezaevi'nden Mektuplar"; 23-24-25-26 Mayıs 2013 tarihlerinde saat 21:00'de sanatseverler için sahneleniyor.

Nazım Hikmet tutkusuyla bilinen Genco Erkal'ın, Dostlar Tiyatrosu tarafından sahnelenen yeni müzikli oyunu "Yaşamaya Dair – Bursa Cezaevi'nden Mektuplar", tarihi dokusuyla büyüleyen Eminönü'ndeki Ali Paşa Hanı'nda büyük ilgi görüyor. Erkal; 23-24-25-26 Mayıs 2013 tarihlerinde, saat 21:00'de açık havada, hanın doğal dekorunda sanatseverleri selamlamaya devam ediyor.

Genco Erkal'ın, Nazım Hikmet'in ölümünün 50. yıldönümü için uyarlayıp yönettiği "Yaşamaya Dair – Bursa Cezaevi'nden Mektuplar"da; Erkal'a sahnede Tülay Günal eşlik ediyor. Ozanın, Bursa Cezaevi'ndeki yaşamını, eşi Piraye Hanım'a olan tutkusunu anlatan oyun; Hikmet'in sürgün yılları ve vatan hasretine odaklanarak, destansı yaşamından izlenimlerle izleyiciyi o yıllara götürüyor.

Piyano ve viyolonsel eşliğinde sahnelenen oyunda; Fazıl Say, Zülfü Livaneli, Cem Karaca, Tarık Öcal, Edip Akbayram, Tolga Çebi, Nadir Göktürk, Timur Selçuk gibi bestecilerin Nazım şarkıları da seslendiriliyor. Oyunun giysi tasarımını Özlem Kaya, ışık tasarımını Yüksel Aymaz, koreografisini de Sernaz Demirel üstleniyor. Yiğit Atalay'ın piyanosuyla, Deniz Doğangül'ün de viyolonseliyle şarkılara eşlik ettiği oyunda; yakaladığı karelerle, o anları ölümsüzleştiren isim ise Burcu Yetiş.


Bilgi için: www.dostlartiyatrosu.com

Adres: Ali Paşa Hanı Eminönü
Kıble Çeşme Caddesi No: 3
Tel: (0212) 519 00 27
0 507 222 72 03


BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Genco Erkal'dan Nazım Hikmet'e selam!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz