Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ömer Çelik'ten Gezi Parkı açıklaması

Giriş Tarihi: 5.6.2013 15:42

Kültür ve Turizm Bakanı Çelik: "Türkiye ile çeşitli sektörlerde rekabet içerisinde olan ülkelerin, olayları yansıtma biçimlerinin Türkiye ile bu sektörlerde rekabet edememeleri sonucunda Türkiye'nin marka değerini düşürmeye dönük bir kampanyaya dönüştürdüklerini görüyoruz"

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Türkiye ile çeşitli sektörlerde rekabet içerisinde olan ülkelerin, Taksim Gezi Parkıyla ilgili olayları yansıtma biçimlerinin Türkiye'nin marka değerini düşürmeye dönük bir kampanyalara dönüştüğünü bildirdi.

Çelik, Telif Hakları Genel Müdürlüğü'nde turizm sektör temsilcileriyle biraraya gelerek Gezi Parkı'ndaki olayların turizme yansımasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.Türkiye'deki olayların demokratik ülkelerde yaşanan protestolardan farklı olmadığını belirten Çelik, olayların ekonomiyi, Türkiye'nin marka değerini ve turizm sezonunu etkilediğini söyledi. Şu ana kadar büyük bir hassasiyetle olayları takip ettiklerini dile getiren Çelik, sektörün Türkiye'nin turizmine ilişkin olumsuzluk yaymak isteyen rakiplerine karşı duyarlı olduğunu vurguladı.

Bakan Çelik, "Türkiye ile çeşitli sektörlerde rekabet içerisinde olan ülkelerin, kendi ulusal kanallarında ya da müzahir bir takım uluslararası kanallarda, bu olayları yansıtma biçimlerinin Türkiye ile bu sektörlerde rekabet edememeleri sonucunda Türkiye'nin marka değerini düşürmeye dönük bir kampanyaya dönüştürdüklerini görüyoruz" dedi. Türkiye'nin marka değerinini korumak için yurtdışında büyükelçilerle büyük gayret gösterdiklerini, sektör temsilcilerinin gayretinin de önemli olduğunu kaydeden Çelik, "Türkiye güvenli bir ülkedir. Türkiye siyasi ve ekonomik istikrarını artıran bir ülkedir. Bunu bütün dünyaya anlatıyoruz" diye konuştu.

Taksim'deki olaylardan olumsuz etkilenen turistlerle ilgili tedbir aldıklarını ve onlara bilgi verdiklerini söyleyen Çelik, Türkiye'ye ilginin sürdüğünü ifade ederek, "İnşallah bu sezonu büyük zarar görmeden atlatacağız" şeklinde konuştu. Çelik, dün gezi parkında protestocu gençlerle görüştüğünü bildirerek, gençlerin kendisine, yakıp yıkan şiddet unsurlarıyla aralarına çizgi koyduklarını ve Türkiye'nin marka değerine zarar vermemek için çabaladıklarını söylediğini aktardı.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Ömer Çelik'ten Gezi Parkı açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz