X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Levent Kırca'dan şok sözler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Levent Kırca'dan şok sözler

  • Giriş Tarihi: 30.6.2013 09:44 Güncelleme Tarihi: 30.6.2013 09:44

Levent Kırca'nın sahneye koyduğu 'İçerdekiler' adlı tiyatro oyununda, Başbakan RecepTayyip Erdoğan ve tesettürle ilgili hakarete varan sözleri büyük tepkiye yol açtı. Vatandaşların tepkisinin bir diğer nedeni ise oyunun Kültür ve Turizm Bakanlığı destekli olması.


Levent Kırca, İçerdekiler isimli oyununu dün gece Esenyurt Rıfat Ilgaz Açık Hava Tiyatrosu'nda sahneledi. Küfürlü bir dille eleştirilerde bulunan Kırca, Başbakan Erdoğan'ı Hitlere benzetti.

Silivri Cezaevi'nde bulunan Ergenekon davası sanıklarının köle muamelesi gördüğünü ileri süren Kırca, Kürt açılımını da şu sözlerle eleştirdi: "Teröristlere herşey serbest, onlar başbakanın arkadaşı. Bunlar teröristlerle işbirliği yapıyor, sebep; açılım bu kadar basit."

Hızını alamayan Kırca, Başbakan Erdoğan'ı BOP Eş Başkanı gibi göstererek, "Yakında paraların üzerindeki Atatürk kalkacak onun yerine bir ata binmiş BOP Eş Başkanı, at şahlanmış, ağzı köpüklü, gözünde de tezek var.' ifadelerini kullandı.

Daha sonra Kırca sahneye terörist kılığında giren birini göstererek, "Kardeşim o terörist, ona her taraf serbest, o başbakanın arkadaşı. Bunlar teröristlerle işbirliği yapıyor, sebep; açılım bu kadar basit." dedi.

Balyoz davası tutuklusu eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan rölüne de giren Kırca, davanın yargıçları "Bilerek bu oyun içinde yer alanlar can veremesinler bana ve çocuklarıma çektirdiklerinin bin mislini çeksinler inşallah." şeklinde ifadeler kullandı.

SAHNEYE ÇARŞAF GİYMİŞ BİR OYUNCU ÇIKARIP HAKARET ETTİ

Türk Hava Yolları'nın kılık kıyafet düzenlemesi ile ilgili çalışmalarını da eleştiren Kırca, sahneye çarşaf giymiş bir oyuncu çıkararak "İşte Türk Hava Yolları'nın hostesi gelmiş." ifadelerini kullandı.

Çarşaflı kadına yönelik ağır hakaretlerde bulunan Kırca, şunları söyledi: "Sen örtünmeyi becerememişsin. Burnun patlıcan gibi ortada kalmış. Ya şu burun beni acayip tahrik ediyor lan."


Ergenekon Terör örgütü ve Balyoz Darbe Planı davasının sanıklarını kahraman olarak gösteren Kırca'nın oyununa ait afişlerde "T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla" şeklindeki ibare dikkat çekiyor. Esenyurtlu vatandaşlar ise söz konusu oyunun Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenmesine tepki gösterdi.