Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Neil Gaiman: Edebiyatın rock starı döndü

Giriş Tarihi: 11.7.2013 16:54

Neil Gaiman'ın dünya çapında çok satanlar listesindeki kitabı "Anansi Çocukları" türkçeye çevrildi.

Okurları tarafından edebiyatın rockstarı olarak anılan fanstantik kitapların yazarı Neil Gaiman'ın en sevilen kitaplarından biri olan Anansi Çocukları Murat Özbank tarafından Türkçeye çevrilerek İthaki yayınlarından çıktı.

Anansi Çocukları, aslında şişman bile olmayan Şişko Charlie Nancy'nin, babasının ölümüyle birlikte, onun bir tanrı olduğunu öğrenmesiyle tamamen değişen hayatını konu alıyor. Varlığından bile habersiz olduğu Örümcek isimli esrarengiz bir kardeşi olduğunu öğrenmesi Şişko Charlie'nin macerasını daha da karmaşıklaştıracaktır.

Polisiye bir hikayeyi fantastik öğelerle zenginleştiren Gaiman, Anansi Çocukları ile Amerika, İngiltere ve St. Andrews üçgeninde bir hikâyeyi okuyucularıyla buluşturuyor. Türkiye'deki okurların uzun zamandır merakla beklediği roman mitolojik pek çok unsuru da barındırıyor.

Birçok kitabının film hakları satılmış olan Neil Gaiman, geçtiğimiz günlerde Anansi Çocukları'nın senaryo taslağını kendi internet sitesinde yayınladı.

'Anansi Çocukları' British Fantasy Society'nin verdiği En İyi Roman ödülüyle birlikte Locus dergisinin verdiği En İyi Fantazi Romanı ödülüne değer bulunmuştu.

BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Neil Gaiman: Edebiyatın rock starı döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz