Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İDSO konserleri yeni sezonunu açıyor!

Giriş Tarihi: 3.10.2013 15:35 Güncelleme Tarihi: 3.10.2013 15:46

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası DenizBank Konserleri, İDSO’nun 68. yılında ünlü orkestra şefi Gürer Aykal yönetimindeki konserle başlıyor. İDSO DenizBank konserlerinin açılışı, Aya İrini’nin muhteşem akustiği ve atmosferinde gerçekleşecek.

Türkiye'nin kültür-sanat yaşamına destek verme misyonuyla 9 yıldır İDSO (İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası) Konserleri'nin kurumsal sponsorluğunu üstlenen DenizBank'ın katkılarıyla düzenlenen "İDSO DenizBank Konserleri", 4 Ekim 2013, Cuma günü saat 20.00'de dinleyicilerine "merhaba" diyecek.

Dünya çapındaki ünlü orkestra şefimiz Gürer Aykal yönetimindeki İDSO, Aya İrini'de yapılacak konserde; Soprano Evren Işık, Alto Nesrin Gönüldağ, Tenor Ünüşan Kuloğlu, Bas Erdem Baydar'a eşlik ederken, Gökçen Koray yönetimindeki İstanbul Senfoni Korosu ile Beethoven'in 9. Senfoni'sini seslendirecekler. Dünyada insan sesinin kullanıldığı ilk senfoni olan 9. Senfoni, İDSO DenizBank Açılış Konseri'ndeki sanatçıların eşsiz yorumlarıyla yankı bulup dinleyicilerine müzik ziyafeti sunacak.

Orkestra, 1945 yılında İSO adıyla kurulan 68 yıllık bir geçmişe sahip. İDSO DenizBank Konserleri adı altında; bu yıl 6 farklı mekânda toplam 34 performans ortaya konacak. Eserler; Aya-İrini Müzesi, Caddebostan Kültür Merkezi, Zorlu Center, Fulya Kültür Merkezi, İkitelli Kültür Merkezi ve Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda icra edilecek.

2013-2014 Konser sezonundan seçmeler
Bu yıl İDSO DenizBank Konserleri açılışının ardından 11 Ekim'da yine Aya İrini'de "Polonyo Haftası"nda, ünlü Piyanist Gülsin Onay ve Agata Szymczewska (Keman) solist olarak yer alacaklar.

22 Kasım'da Fulya Kültür Merkezi'ndeki konserde, İDSO Devlet Orkestrası unvanını almanın 41. yıl dönümü kutlanacak, bu konserde Şef Theodore Kuchar yönetimindeki Orkestra solist Ersin Pamukçu'ya (Viyola) eşlik edecek.

27 Aralık'taki Yeni Yıl Konseri'nde ise Şef Dorian Wilson yönetimindeki Orkestra, Solistler Osıpov Balalayka Topluluğu'na eşlik ederken aynı zamanda, popüler şarkılar ve aryalardan oluşan zengin program Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda izleyiciyle bir araya gelecek.

3 Ocak 2014'te yeni yılın ilk konserinde ise Zorlu Center'da Şef Stefano Mazzoleni yönetimindeki İDSO, ünlü Solist İdil Biret'e eşlik edecek.

14 Şubat Sevgililer Günü'nde Fulya Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek ve Anton Martynov'un hem şef hem de solist olacağı konserde, S. Prokofıev'in Romeo ve Juliet Orkestra Süiti İDSO'nun programında yer alacak.

25 Nisan Çocuk Bayramı Konseri ise Fulya Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek, bu konserde şef Antonio Pirolli yönetimindeki orkestra S. Prokofıev'in Peter ve Kurt adlı eserini icra edecek. Anlatıcı ünlü Tiyatrocu Yıldız Kenter olacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İDSO konserleri yeni sezonunu açıyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz