Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ünlü aktör Bakan Çelik ile biraraya geldi

Giriş Tarihi: 12.10.2013 16:41 Güncelleme Tarihi: 12.10.2013 17:54

Dünyaca ünlü aktör Russell Crowe, Türkiye'ye film çekmek için geldi. Türkiye'de bir takım mekanları gezdikten sonra Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ile Topkapı Sarayı'nda biraya geldi.

Russell Crowe, Anzak askerlerinin hikayelerini konu alan bir film için Türkiye'de araştırmalar yaptı. Ülkenin belli köy ve kasabalarını gezdiğini söyleyen Crowe, Edirne, Kapadokya, Fethiye ve İstanbul'u ziyaret etti. Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Crowe'yi Topkapı Sarayı'nda kabul etti. Crowe, Bakan Çelik ile beraber basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Bakan Çelik, Crowe çekeceği filmin birçok ulusun ortak tarihine hitap edeceğini söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü: 'Burada savaşmış olan Anzaklar ile ilgili film çekmek için geldiler. Elbette bu filmin senaryosu birçok ulusun ortak kaderinin kesişme noktalarını göstermesi bakımından da önemlidir. Biliyorsunuz her sene Anzaklar ile ilgili Türkiye'de tören yapılıyor. Çünkü çok uzak topraklardan gelip burada hayatını kaybeden Anzak askerlerine saygımızı gösteriyoruz. 1934 Yılında Atatürk'ün hayatını kaybetmiş Anzak askerlerinin annelerine hitap ettiği metinde ' Çocuklarınız için üzülmeyin. Gözyaşı dökmeyiniz. Onlar Türk milletinin misafirleridirler. Ebediyen burada huzur içinde uyuyacak ve bizim misafirimiz olacaklardır. ' demektedir. Bu senaryoda da benzer bir hikaye bulunmakta. Ulusların ortak hikayelerinin anlatılması bakımında önemli bir proje olarak görüyoruz. Daha sonra Russell Crowe ile beraber bu filmden bahsedeceğiz. Çanakkale savaşından bahsedeceğiz. Türk Sinemasında söz edeceğiz."

Bakan Çelik'ten sonra söz alan aktör Russel Crowe de, Türkiye'nin kendisini büyülediğinden söz etti. Crowe, 'Türkiye'yi 3. kez ziyaretim oluyor. Bu ülkeye gerçekten bayılıyorum. Benim her zaman büyülemiştir. Türkiye'de Edirne, Fethiye, Kapadokya'yı ziyaret ettim. Mekanlar gezdim. Sayın Bakanla da bir araya geldik. Kendisinden Türkiye'de oyunculuk yapan bazı aktörler için bana yardımcı olmasını isteyeceğim.' diye konuştu.

Yılmaz Erdoğan: Russell Crowe'nin filminde oynamak isterim

Sanatçı Yılmaz Erdoğan, dünyaca ünlü aktör Russell Crowe'nin filminde rol alacağı yönündeki soruya, 'Filmde oynamak isterim. Tabi filmin sahibi onlar. Bunu ancak onlar açıklayabilirler.' dedi.

Kültür Bakanı Ömer Çelik ile görüşmek üzere Topkapı Sarayı'na gelen Yılmaz Erdoğan, Russell Crowe'nin de bir süre Bakan Çelik ile görüştüğü binadan çıkışta basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Ziyaretin sebebi sorulan Erdoğan, 'Kültür Bakan ile takım çalışması yapıyoruz. Çalışmaların ne aşamada olduğuna dair bilgi verdik. Russell Crowe'nın filminde oynamak isterim. Filmin sahibi onlar, bunu ancak onlar açıklayabilirler. Russel Crowe çok sevdiğim bir aktör. Umuyorum ki güzel bir film yapacaklar.' diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlü aktör Bakan Çelik ile biraraya geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz