Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Can Günkut için 'Candan Bir Gece'

Giriş Tarihi: 30.10.2013 16:25

Geçtiğimiz ay geçirdiği yamaç paraşütü kazasında hayatını kaybeden Nefes Grubu Sanat önetmeni Can Günkut, özel bir geceyle anılıyor. Yavuz Bingöl, Çiğdem Gürdal gibi sanatçıların da katılacağı 'Candan Bir Gece', 1 Aralık'ta Ankara Beşevler MEB Şura Salonu'nda...

Bir NEFES'lik ömür şu yaşadığımız,
Rüzgar gibi geçip gitse de yıllar
CAN bulur her gün CAN'ımız
Rüzgar olup esse de heyhat...

Şu ahir ömrümüzün hızına yetişmek zor ya, Can, çok daha hızlı çıktı hepimizden! Uzaklara gitmeye hevesli, sabırsız bir hamle yaptı, rüzgarın peşine takılıp SONSUZ OLdu.

Nefes Dans ve Müzik Topluluğu'nun sanat yönetmeni Can Günkut anısına bir gece düzenleniyor, ölümünden tam 3 ay sonra. Halk danslarından baleye modern danstan tiyatro ve akrobasiye pek çok dalda köprü görevi görerek adeta doğuyla batıyı, gelenekselle moderni birbiriyle sentezleyen NEFES grubunun başarısında büyük rolü olan Can Günkut için 'Candan Bir Gece'.

1 Aralık'ta Ankara'da gerçekleşecek olan bu özel gecede başrolde müzik ve dans var! Genç yaşta hayatını kaybeden, 'dağ gibi adam', 'Yağız gibi delikanlı', başarılı sanatçı, iyi bir eğitmen, dansçı, Deniz'in kocası, Aras'ın babası Can Günkut için orada olmak isterseniz, gelin.

Gelin de CAN-ı gönülden şarkılar söyleyelim.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Can Günkut için 'Candan Bir Gece'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz