Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadıköy'de Park Art İstanbul'a uğrayın

Giriş Tarihi: 31.12.2013 15:02

Gallery Park Art İstanbul, Yeni Karma Sergi'de, Yeni'ye taze bir bakış açısı getiren 20 sanatçının eserlerine yer veriyor. 25 Aralık'ta açılan sergi, çağrı metninde şöyle tanımlanıyor:

"Bir gündoğumunu fark etmekten, ondaki yeniliği, biricikliği görmek için, hani daha önce bu doğuşun aynısı görmediğimizi bilerek, doğuşun gerçekliğine kendimizi açarak bakmak. O anda ölerek, içimizdeki bir şey ile gün doğumunun tazeliğindeki, kokusundaki, rengindeki, o andaki biricikliğinin birleşmesinin bizde yarattığı hayrete dalarak.. Tap taze bir bakışla bakmak..

Bu nedir? Bu biricikliği algılayan, gören, içimizde dalgalanan hoşnut tanışıklığı yaratan nedir? Belli ki otomatik bir bakış yerine, sevgiyle, açık bir algıyla; kişisel bir yargı belirlemek amacıyla değil de her şeyin kendine has biricikliğini bilerek, gerçekten hissederek, onunla bir olarak, hayrete davet ediyor bizi YENİ. Bu yaşamımızın her anında da yok mu? Niçin göremiyoruz? Yeni Karma Sergi tam da bunu hatırlamak için düzenleniyor işte.."

Sergi 30 Ocak tarihine kadar Gallery Park Art İstanbul'da görülebilir. Park Art İstanbul, Osmanağa Mh. Yoğurtçu Park Cd. 44/B Kadıköy'de.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadıköy'de Park Art İstanbul'a uğrayın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz