Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eğlence dolu sömestir tatili

Giriş Tarihi: 29.1.2014

Öğrencilerin dört gözle beklediği 14 günlük yarıyıl tatili başladı. Müzikallerden tiyatro oyunlarına, atölye çalışmalarından sirklere kadar pek çok eğlenceli etkinlik, tüm bir dönem boyunca derslerle ve sınavlarla boğuşan çocukları bekliyor

SİRKLER VE GÖSTERİLER
STOMP/İstanbul Kongre Merkezi
Dünyanın en ünlü sirklerinden Milano Sirki, 9 Şubat'a kadar Vialand Gösteri Merkezi'nde olacak. Gösterileri; haftanın her günü izleyebilirsiniz.
Maslak TİM Show Center, 6-9 Şubat tarihleri arasında Küba Sirki'ne ev sahipliği yapacak.
Bahçelievler'deki Metroport AVM'de kurulan Dünya Sirki, çocuklara eğlenceli anlar yaşatacak. Sirkte; 'Yetenek Sizsiniz Türkiye' yarışmasıyla ünlenen köpek Tarçın, çocukları bekliyor.
Varil, süpürge, kibrit çöpü ve şişe gibi objelerle ritim tutarak şov yapan Stomp grubu, 31 Ocak- 2 Şubat tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi'nde, 7-9 Şubat'ta ise Ankara Congresium'da izleyiciyle buluşacak.
Winx perilerinin sihirli dünyası, özel bir şovla 9 Şubat'a kadar Trump Gösteri Merkezi'nde sahnelenecek.
Sihirli baloncuklarıyla izleyenleri büyüleyen Fan Yang, çocukların çok sevdiği 'Tom ve Jerry' karakterleriyle aynı sahnede buluşuyor. Fan Yang'ın Bubble Show isimli gösterisi, 7-9 Şubat tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi'nde olacak.

EĞİTİCİ AKTİVİTELER
DENİZLERİN MİNİK KAŞİFLERİ/Cevahir
Sakıp Sabancı Müzesi Çocuk Atölyesi, minikler için 'Anish Kapoor İstanbul'da' sergisinden ilham alan bir çalışma düzenliyor. Çocuklar çalışmada, Kapoor'un heykel anlayışından yola çıkıp kostüm tasarlayacak ve kurabiye yapacak.
Rahmi M. Koç Müzesi, çocuklar için matematik ve doğa temalı atölyeler düzenliyor. Müzede; eğitim programlarının yanı sıra uçak ve tanklar gibi pek çok figürün sergilendiği Ölçekli Dünyalar Karma Sergisi de gerçekleştiriliyor.
TÜRVAK'ta Maskeli Tiyatro, Karagöz- Hacivat, Kukla Sinema ve Benim Kahramanım başlıklarıyla dört farklı atölye çalışması düzenleniyor. 5 yaş ve üzeri çocukların yaratıcılıklarını geliştirmeyi amaçlayan programların ücreti; 25-30 lira arasında.
İstanbul Modern, 7-12 yaş grubu çocuklar için sanat atölyeleri düzenliyor. Bu çalışmalara katılmak için rezervasyon yaptırmak gerekiyor. Kuş evi yapımı, kostüm-takı tasarımı gibi aktivitelere katılım ücreti, 55-85 lira arasında.
Deniz tutkunu çocuklar için, Cevahir AVM'de Denizlerin Minik Kaşifleri adlı bir etkinlik gerçekleştiriliyor. 9 Şubat'a kadar sürecek etkinlikte çocuklar, sergileri gezip denizciliğin tüm sırlarını yaşayarak öğreniyor.

TİYATRO-SİNEMA
PAMUK PRENSES VE YEDİ CÜCELER/İş Sanat
İş Sanat'ta 2 Şubat'ta 'Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler' gösterisi sahneleniyor. Dördüncü yılında da miniklerden yoğun ilgi gören müzikalde Pamela Spence, 'Kötü Kraliçe'yi canlandırıyor.
Garfield'ın maceralarını anlatan 'Garfield Live Show Komedi Festivali' 29 Ocak-2 Şubat arasında Maslak TİM Show Center'da izleyiciyle buluşuyor. İki perdelik oyunu Murat Altınok yönetiyor.
Derin denizlere dalmanın hayalini kuran bir kuşun öyküsünü anlatan 'Cesur Karabatak' filmi, 1-2 ve 8-9 Şubat'ta 12.00 ve 15.00 saatlerinde Kanyon Cinemaximum'da gösterilecek. Film, 5-11 yaş arasındaki çocuklara hitap ediyor.
İBB Şehir Tiyatroları, 13 farklı oyunla minik tiyatroseverleri bekliyor. Oyunlar arasında; 'Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt', 'Fareli Köyün Kavalcısı', 'Pırtlatan Bal' gibi eğlenceli yapımlar yer alıyor.
Zorlu Çocuk Tiyatrosu; Prof. Dr. Hasan Erkek'in, Andersen'in 'Kibritçi Kız' masalından yola çıkarak yazdığı 'Kibritçi Kız Müzikali' ile çocukların karşısına çıkıyor. Oyun; 1-2 ve 8-9 Şubat tarihlerinde Zorlu Center PSM'de saat 12.00'de ücretsiz olarak izlenebilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğlence dolu sömestir tatili
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz