Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Efsane müzisyen İstanbul'da

Giriş Tarihi: 19.2.2014 15:40

New Age ve Dünya müziğinin öncü isimlerinden 36 kişilik dev orkestrası eşliğinde 4 Mart’ta Haliç Kongre Merkezi’nde!

Etnik ve elektronik öğeleri bir araya getiren yenilikçi müziğiyle dünyanın dört bir yanında dinleyenleri felsefi ve derin yolculuklara çıkaran efsanevi müzisyen Kitaro, uzun süre akıllardan çıkmayacak bir konser için 4 Mart akşamı Haliç Kongre Merkezi sahnesine konuk olacak. Pozitif Live tarafından gerçekleşecek bu özel gecede, 30 yılı aşkın kariyeri boyunca müziğiyle milyonları peşinden sürükleyen 'ya 36 kişilik dev bir orkestra eşlik edecek.

İşte 36 Kişilik orkestrada yer alan enstrümanlar:
16 keman, 4 viyola, 4 çello, 2 kontrbas, 2 flüt, 1 Klarnet, 1 obua, 2 Fransız Kornosu, 1 Trombon, 1 Fagot, 1 Trompet ve 1 Timpani.

Etnik ve elektronik öğeleri bir araya getiren yenilikçi müzikal anlayışı sayesinde günümüz müziğini şekillendiren müzisyenlerden biri olan Kitaro, bugün New-Age olarak tanıdığımız müzik türünün öncü isimleri arasında gösteriliyor. "İpek Yolu", "Cennet ve Dünya" ve "Soong Sisters" gibi filmler için bestelediği dramatik müziklerle dikkatleri üzerine çeken ve "The Light of the Spirit", "Kojiki" ve "Dream" gibi stüdyo çalışmalarıyla efsaneleşen sanatçı, 30 yıllık kariyeri boyunca aralarında Golden Globe ve Grammy'nin de olduğu sayısız ödüle layık görüldü. Uluslararası bir ikona dönüşen besteci, her biri farklı felsefi 'deneyim' olarak tabir edilebilecek besteleri, dünyanın dört bir yanına Shinto felsefesinden aldığı sevgi, barış ve birlik mesajlarını göndermeye devam ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Efsane müzisyen İstanbul'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz