Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Teksas'tan İstanbul'a uzanan resim serüveni

Giriş Tarihi: 11.3.2014 15:18

Nişantaşı’nın ünlü sanat galerilerinden Hobi Sanat Galerisi yeni ve farklı bir ressamın sergisine ev sahipliği yapacak. Teksas’da yaşayan Türk ressam Nursel Birler Carroll’ın Dışarıda - Outdoors adlı resim sergisi 11 Mart Salı günü saat 18.00’de Hobi Sanat Galerisi’nde açılıyor.

Dışarıda adlı sergide Nursel Birler Carroll'a ait 40 adet tablo sergilenecek. İstanbul Boğazı, Regatta gibi türlü peyzajlara kendi soyut yorumunu katan sanatçı, sanatseverlere renklerle örülü bir dünya sunuyor. Sergi 28 Mart akşamı sona erecek.

Nursel Birler Carroll, farklı kültür, birikim ve deneyimlerini, kişisel tarzını, çalışmalarına akrilik tekniğiyle aktarıyor.

Nursel Birler Carroll 1960 yılında doğdu. Eğitimini Ankara ve Paris'te tamamladı. Basın ve Halkla İlişkiler alanında gerçekleştirdiği eğitimini uzun zaman aynı alanda çalışmalar yaparak geliştirdi. Aynı zamanlarda sanata olan ilgisini de çalışmalarıyla destekledi. Ayfer Karamani Seramik Atölyesi ve Mehmet Güleryüz Atölyesi'nde çalışmalarını 11 yıl boyunca sürdürdü. Çeşitli karma sergilere katıldı, Ankara ve Bodrum'da kişisel seramik ve heykel sergileri açtı.. İstanbul'da 44A Sanat Galerisinde sanat yöneticiliği yaptı. Eski Devlet Bakanı ve İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Birler'in kızı olan Nursel Birler Carroll 3 yıldır ABD'nin Teksas eyaletinde resim çalışmalarını sürdürüyor. Waco, Teksas'ta 3 yılda 3 resim sergisi açan Nursel Birler Carroll tüm sergilerinde büyük ilgi topladı, Waco medyasından olumlu eleştiriler aldı.

Nursel Birler Carroll sergisi 11 – 28 Mart tarihleri arasında Hobi Sanat Galerisi'nde gerçekleştirilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teksas'tan İstanbul'a uzanan resim serüveni
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz