Türkiye'nin en iyi haber sitesi

gözyaşlarına boğuldu

Giriş Tarihi: 25.3.2014 16:47

Oyunculuk kariyerindeki basamakları emin adımlarla çıkan , ’den gelen rol teklifini geri çevirmek zorunda kaldı. Dormen, “Azra ağlayarak yapamayacağını söyleyip özür diledi” diye konuştu.

İlk kez 2009 yılında Sadri Alışık Tiyatrosu'nun sahnelediği '72. Koğuş' oyunuyla tiyatro sahnesine adım atan , tiyatronun duayen ismi 'den teklif aldı. Dormen, yeni sezonda sahneye koyacağı 'Sersem Kocanın Kurnaz Karısı' adlı oyunun başrolünü Akın'a götürdü. Eski dünya güzelimiz teklifi büyük bir mutluluk ve heyecanla kabul etti; ancak İngiltere'den aldığı bir haberle Dormen'e 'Hayır' demek zorunda kaldı.

İngiltere'de eğitim alacak


Azra Akın'ı, Dormen'in teklifini geri çevirmek zorunda bırakan haber, bir süre önce oyunculuk eğitimi için başvurduğu okuldan geldi. Gelen haberle okula kabul edildiğini öğrenen Akın, üzülerek Dormen'den affını istedi. Güzel oyuncunun çok yetenekli biri olduğunu belirten Dormen şöyle konuştu: "Azra ile bir iki prova yapmıştık. İngiltere'ye bir okula kayıt yaptırmış. Oradan kaydı onaylanınca oyunu bıraktı. Ağlayarak yapamayacağını söyleyip, özür diledi. 'Uzun zamandır bu haberi bekliyordum. Kariyerim için bu okulda alacağım eğitim çok önemli' dedi. Gitmesine üzüldüm. İyi bir tiyatrocu olacak."

Rolü Öykü kaptı


Azra Akın'ın teklifi reddetmesi üzerine rolü, 'Evlerinin Önü Boyalı Direk' şarkısıyla meşhur olan Öykü Gürman kaptı. İlk kez tiyatro sahnesinde yer alacak Gürman, imzayı dün attı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Azra Akın gözyaşlarına boğuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz