Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan "Gecikmiş Şarkılar"

Giriş Tarihi: 3.4.2014 12:11

’ın ilk albümü “Gecikmiş Şarkılar” tüm müzik marketlerde ve dijital platformlarda yerini aldı.

Albüm adını; 15 sene önce yapılmış şarkılardan alıyor. Şarkıların mümkün olduğunca bestelendiği yıllardaki sounduna sadık kalınmaya çalışılırken, günümüz soundundan da uzak kalınmayarak aradaki denge tutturulmaya çalışılmış.

Gecikmiş Şarkılar; sizleri geçmişe götürüp, 80`lerin ve 90`ların özlediğimiz, unutamadığımız soundunu ve o yılların tınılarını hatırlatacak. Ana tema 80'ler ve 90'lar olduğundan, o yıllara ait tüm soundlara olabildiğince yer verilmeye çalışılmış. Bu nedenle albümde standart ve tekdüze bir akış bulunmuyor. Bazen sert bir rock parça ile geçmişe giderken, bazen de kendinizi techno ve rock öğeler ile süslenmiş bir pop şarkısı ile dans ederken bulabiliyorsunuz. Bazen duygusal bir slow şarkı ile romantik anlar yaşarken, bazen de kendinizi Sarı Yazma türküsünde oynarken bulabiliyorsunuz. Ya da melonkolik bir soft rock parçada depresif hezeyanlar yaşarken, R&B tarzı bir parça ile isyan edebiliyorsunuz. , ezberbozan vokali ile bu duygu değişimlerini bize hissettirmeden veriyor…

Pop-Rock tarzındaki albüm 10 şarkıdan oluşuyor. Şarkıların 9`unun söz ve müziği Görkem Erkan'a ait. Albümde bir de yöresel bir anonim türkü olan Sarı Yazma'nın Rock Cover`ı bulunuyor.

Albümün yapımını Güvercin Müzik, aranjörlüğünü Kenan Yılmaz, süpervizörlüğünü Murat Kılınç üstlendi. Albümün tüm kayıtları ile mix ve masteringi Kenan yılmaz tarafından Stüdyo Cenin'de yapıldı. Piyano, klasik kemençe, e-bow, darbuka ve şimşir kaşık gibi motifler, elektro gitar, bass gitar ve akustik gitara uyumlu bir şekilde eşlik ediyor ve titizlikle hazırlanmış düzenlemeler, albümün kalitesini üst seviyeye çıkartıyor. Yapımı 7 ay süren albümde bir çok değerli müzisyen, 80'lerin ve 90'ların müzikal zenginliğin vurgulanmasında pay sahibi olarak albüme renk kattı.
E-Bow, elektro gitar, bass gitar ve akustik gitarları Ozan Özdemir, klasik kemençeyi Yeni Türkü`den tanıdığımız Furkan Bilgi, perküsyonları ise Tarkan`ın albümlerinden ve konserlerinden tanıdığımız Mehmet Akatay çaldı. Kargo`nun Yıldızların Altında parçasındaki back-vokali ile tanıdığımız Üsküdar Musiki Cemiyeti hocalarından Sezen Cin Özdemir, albümde iki şarkıya konuk vokal oldu.

Albümün kapak fotoğrafları Özgür Ayna tarafından Haydarpaşa Garı ve Atatürk Havaalanı'nda çekildi. "Şarkılarını bekleyen yolcu yakını" konseptli kartonetin grafik tasarımını birçok albümde imzası olan Zafer Başaran yaptı.

Görkem Erkan, "Gecikmiş Şarkılar"ı, 12.04.2014 tarihinde İstanbul'da Gideros Pub'ta konuk sanatçıların da katılımı ile yapılacak lansman konseri ile hayranlarına tanıtacak. Geçmişi ile yaşayan, duygusal, romantik, melankolik ve iyi insanlara ithaf edilen "Gecikmiş Şarkılar"ın, yılın en iddialı çıkış yapan albümlerinden biri olması bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Görkem Erkan'dan "Gecikmiş Şarkılar"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz