Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yedinci 'Yıldız Savaşları' çölde olacak

Giriş Tarihi: 25.4.2014 15:37 Güncelleme Tarihi: 25.4.2014 15:40

Yıldız Savaşları () filminin yedinci bölümü Abu Dabi'nin çöllerinde çekilecek.

Abu Dabi'deki medya şehri TwoForu54 yönetiminden yapılan açıklamada, "Bütün dünyada hasılat rekorları kıran meşhur bilim kurgu filmi serisinin yapımcı firması Walt Disney'in film birimi başkanı Alan Horn, 'ın yeni filminin Abu Dabi'de çekileceğini doğruladı" denildi.

Filmin çekimlerie Abu Dabi'deki yerel prodüksiyon firmaları da destek verecek.

Çekimlerin altyapısını kuracak Abu Dabi Medya Şehri TwoForu54, geçen hafta başka bir Hollywood filmi olan Hızlı ve Öfkeli 7'nin çekimlerini tamamlamıştı. Medya Şehri yönetiminin uluslararası yapımlara yüzde 30 oranındaki maddi desteğinin Yıldız Savaşları'nın çekimlerini ülkeye getirilmesinde rol oynadığı ifade ediliyor.

Birleşik Arap Emirlikleri'nin çöllerinin plato kurmak için uygun olduğu dile getiriliyor. Çekimleri kısa süre içinde başlaması beklenen filmin yönetmenliğini Jeffrey Jacob Abrams'ın yapacağı dile getiriliyor. Castı henüz netleşmiş olmasa da filmde Harrison Ford, Carrie Fisher, Billy Dee Williams ve Mark Hamill gibi ünlülerin oynaması bekleniyor.

Henüz adı belli olmayan VII kodlu serinin yedinci filminin, 18 Aralık 2015'te vizyona girmesi bekleniyor.

Tüm zamanların en iyi seri filmleri arasında yer alan Yıldız Savaşları'nın ilk filmi Yeni Bir Umut adıyla 1977'de yayınlanmıştı. İmparator ismiyle 1980'de ikincisi çekilen serinin, Jedi'ın Dönüşü 1983, Gizli Tehlike 1999, Klonların Saldırısı 2002 ve Sith'in İntikamı 2005 ile devam filmleri gelmişti. Disney Şirketi, Yıldız Savaşları'nın haklarını 2012 yılında Lucasfilm'den 4 milyar dolar karşılığı satın almıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yedinci 'Yıldız Savaşları' çölde olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz