Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tiyatro Tatavla, Tatavla Sahne'yi ödülüyle açıyor

Giriş Tarihi: 6.5.2014 10:50

2013 yılının Nisan ayında kurulan ve hazırladığı bütün öğrencilerini, eksiksiz bir biçimde konservatuarlara yerleştiren Atölye Tatavla’nın bünyesinde kurulan Tiyatro Tatavla; ödül ve yerleşik sahnesine kavuşma heyecanını bir arada yaşıyor!

Eraslan Sağlam, Tiyatro Tatavla'nın ilk prodüksiyonu "Aktör Kean"deki rolüyle Kültür Vakfı tarafından "En İyi Oyuncu" ödülüne layık görülürken; ekibin yerleşik sahnesi Tatavla SAHNE ise Cihangir'de açılıyor!

2013-2014 tiyatro sezonunu "Aktör Kean" oyunuyla açan, 2. prodüksiyonu "3 Kadın Bin Turna" ile de adından çokça söz ettiren Tiyatro Tatavla; 1 yıl gibi kısa bir sürede adını, hatırı sayılır sanat kurumlarının yanına yazdırmayı başardı.

Tiyatro Tatavla'nın ilk prodüksiyonu "Aktör Kean"'deki tek kişilik performansıyla Eraslan Sağlam; Kültür Vakfı tarafından 2013 – 2014 tiyatro sezonunun "En İyi Oyuncu" ödülüne layık görüldü. 2013 – 2014 tiyatro sezonunda Türkiye çapında Devlet Tiyatroları, Şehir Tiyatroları ve özel tiyatroların farklı oyunlarına toplam 4479 adet bilet alımına aracılık eden Kültür Vakfı'nın ödülleri, geleneksel olarak üyeleri arasında yapılan oylama sonucunda dağıtılıyor.

Ödül, 12 Mayıs 2014, Pazartesi akşamı saat 20:30'da Tiyatro Tatavla'nın kardeş tiyatrosu Kumbaracı50'de, "Aktör Kean"in özel gösteriminin ardından Eraslan Sağlam'a takdim edilecek.

Ödülle taçlanan Tiyatro Tatavla, 1 yıl gibi kısa bir sürede geçeceği yerleşik sahnesinin heyecanını da, aynı akşam tiyatro severlerle paylaşacak. Cihangir – Firuzağa'da bulunan SAHNE, 15 Mayıs 2014 tarihinden itibaren; Tatavla SAHNE olarak hizmet verecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tiyatro Tatavla, Tatavla Sahne'yi ödülüyle açıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz