Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eurovision'un ilk yarı finali yapıldı

Giriş Tarihi: 7.5.2014 14:45 Güncelleme Tarihi: 7.5.2014 14:51

Eurovision Şarkı Yarışması'nın 37 ülkenin katılımıyla 59'uncusu yapıldı.

Kopenhag Limanı civarında daha önce tersane olarak kullanılan ve yarışma için yeniden düzenlenen Refshaleöen'deki B and W Hallerne'deki ilk yarı finalde Ermenistan, Letonya, Estonya, İsveç, İzlanda, Arnavutluk, Rusya, Azerbaycan, Ukrayna, Belçika, Moldova, San Marino, Portekiz, Hollanda, Karadağ ve Macaristan temsilcileri sahne aldı.

Danimarka kamu yayıncı kuruluşu DR tarafından organize edilen Eurovision'da, sahneye ilk olarak Ermenistan temsilcisi Aram MP3 son olarak da Macaristan temsilcisi Andras Kallay-Saunders çıktı.

Yarı finalde sahne alan 16 ülkeden Karadağ, Macaristan, Rusya, Ermenistan,Azerbaycan, San Marino, Ukrayna, Hollanda, İsveç ve İzlanda'nın temsilcileri 10 Mayıs'ta yapılacak finale kaldı.

Yüzlerce basın mensubu yarışmayı basın merkezindeki ekranlardan izledi. Finale kalan ülkeler açıklandığında yarışmacı ekipler büyük sevinç yaşadı.

Yarı finalin ikincisi 8 Mayıs'ta 15 ülkenin katılımıyla yapılacak.

Büyük finalde ise yarı finallerden onar, doğrudan finale kalan 5 ve ev sahibi ülkeyle 26 ülke temsilcisi yarışacak. Bu yıl konuk ülke olarak yarışma dışı davet edilen Avustralya'nın temsilcisi Jessica Mauboy ikinci yarı final gecesinde program arasında sahne alacak.

Puanlama sistemindeki düzenlemeye tepki gösteren Türkiye, yarışmaya bu yıl da katılmıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eurovision'un ilk yarı finali yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz