Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tiyatro festivalinde 'Kral Lear'ı oynayacak

19'uncu İstanbul Tiyatro Festivali yarın başlayacak. Festivalde 40 oyun, 100 gösteri sahnelenecek. Güven Kıraç, yedi yıl aradan sonra 'Kral Lear' isimli oyunla sahneye çıkacak

Bu yıl 19'uncusu düzenlenecek olan İstanbul Tiyatro Festivali, 9 Mayıs-5 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. Etkinlikte; yurt dışından yedi, Türkiye'den ise 33 oyunun yanı sıra 100'e yakın gösterim de sahnelenecek. Shakespeare'in 450'nci doğum yılının da kutlanacağı festivalde; iki farklı 'Kral Lear' uyarlamasının yanı sıra 'Romeo ve Juliet', 'Derme Çatma' ve 'Hamlet' isimli eserleri de seyirciyle buluşacak.

KRAL ROLÜNDE

Yerli oyunlar arasında en dikkat çeken yapım; Güven Kıraç'ın yedi yıl aradan sonra rol aldığı 'Kral Lear'. Yiğit Sertdemir'in uyarlayıp yönettiği oyunda 'Kral Lear'ı canlandıran Kıraç'a; Tomris İncer, Berkay Ateş, Demet Evgar, Okan Yalabık, Sezin Akbaşoğulları, Umut Kurt gibi isimler eşlik ediyor. Oyun, 15-16 Mayıs'ta Üsküdar Tekel Sahne'de izleyiciyle buluşacak. Oyun önümüzdeki sene de sahnelenmeye devam edecek.

66 KİŞİLİK KADRO

Reha Özcan 'İmparatorluk Kuranlar Yahut Şümürz' adlı oyunla, Aliye Uzunatağan 'Lilian' adlı tek kişilik oyunla, Hakan Meriçliler ise 'Hamlet Makinesi'yle izleyici karşısına çıkacak. Şahika Tekand'ın yazıp yönettiği ve rol aldığı 'Gergedanlaşma 2014' adlı oyun ise 66 kişilik oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tiyatro festivalinde 'Kral Lear'ı oynayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz