Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Lacivert dergisinin ikinci sayısı çıktı

Giriş Tarihi: 4.6.2014 17:01

Haziran ayında 2. sayısı ile okuyucuyla buluşan Lacivert Dergi, bu ay dosya olarak “Fanatizm” konusunu farklı başlıklar altında inceliyor: siyaset, din, hukuk ve spor alanlarındaki fanatizmle birlikte bunların sosyolojik ve psikolojik yansımalarını anlamaya çalışıyor. Dosya röportajı ise Prof. Dr. Erol Göka’dan.

Dosyada Markar Esayan, "Fanatizmin Sıradanlığı ve Türkiye Siyaseti"ni, Şule Albayrak, "Hıristiyanlıktan İslam'a uzanan Fundamentalizm"i, Hümeyra Şahin, "Ötekinin İflası"nı, Sema Tuğçe Dikici, "Futbol, Fanatizm ve Şiddet"i, Özlem Zengin, "Devlet Fanatizminin Aracı Olarak Hukuk"u ve Sultan Işık, "Fanatizmin Bin Bir Yüzü"nü yazdı.

Türkiye gündeminde Soma'da hayatını kaybeden işçiler yer alıyor.

Ayrıca serbest makaleler olarak Hilal Barın'ın, "Runnymede Trust Raporları bağlamında İslamofobi" ve Meltem Kural'ın Yeşilçam ve Hollywood sinemalarında ötekileri incelediği "Beyaz perdede öteki olmak" makalelerini bulabilirsiniz.

Sinema bölümü Inside Llewyn Davis ve Chinatown filmlerine ayrılmış. Popüler kültür bölümünde bu ay, Fatih- Harbiye Dizisi'ne eleştirel bakış var. Bu ayki izlenim yazısını ise Fatma S. Erol, Amman'dan yazmış.

İçerik bu kadar değil elbette, dünyadan portrelerin ve haberlerin yer aldığı bir gündem, devam eden hikâye serisi, aylık kültür sanat ajandası, iyi şeyler yapmak için seçenekler sunan iyi şeyler ajandası ve Twitter bölümü yer alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lacivert dergisinin ikinci sayısı çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz