Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan Kürt meselesini anlatan film

Giriş Tarihi: 15.6.2014 16:02

Ünlü aktör , "en büyük hayalim" dediği film projesini açıkladı.

Bir yarışma programıyla ekranlara dönen , en büyük hayalini gerçekleştirmek için harekete geçti.

Akşam Gazetesi'nden Arzu Akyol'a röportaj veren sanatçı Oktay Kaynarca, yıllardır Türkiye'nin gündeminden düşmeyen Kürt meselesine yönelik, toplumsal barışa katkı sunacak bir sinema filmi projesine hazırlandığını açıklayarak şunları söyledi:

"ÖLMEDEN BU İŞİ YAPMAK İSTİYORUM"

"Önümüzdeki sene hayata geçireceğiz inşallah. Bu proje benim en büyük hayalim. Yıllardır üzerinde çalıştığımız ve uzun uzun düşündüğümüz bir proje. Büyük bir prodüksiyon. Ana konusu benim senaryolaştırmak için bir ekip çalışıyor. Toplumsal barışı sağlamak için üsttekilerin değil halkların dinamiklerine dayanmak gerektiğine inanıyorum. Önce halklar barışmalı.

Siyasetin dışında toplumun kendi içinde barışmasını sağlamak gerekiyor. Bu konuda başrolü de sanat oynamalıdır bana göre. Sanatın böyle bir gücü, büyüsü var çünkü. Bugüne kadar buna izin verilmedi ve hep göz ardı edildi ama sanat bu sorunu çözebilir ve ben de bunun bir parçası olmak istiyorum.
Ölmeden bu işi yapmak istiyorum. Önümüzdeki yaz çekimlere başlamayı umuyoruz. Biz bu meselenin neresindeyiz, bize bu mesele nasıl anlatıldı, nasıl yanlış baktık nasıl kutuplaştık sorularına cevap arayacak ve 'büyük resim buymuş meğer' dedirtecek bir film olacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oktay Kaynarca'dan Kürt meselesini anlatan film
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz