Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sinemacılardan Gazze için imza kampanyası

Giriş Tarihi: 2.8.2014 16:29

Sinena sanatçıları öncülüğünde İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek için imza kampanyası başlatıldı.

Sinema sanatçıları ve meslek örgütlerinin girişimiyle İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek için imza kampanyası başlatıldı.
"Masum Gazze halkı günlerdir sistematik bir şekilde soykırıma uğratılıyor. Çocuklara, kadınlara, yaşlılara, gazetecilere ve canlı olan her şeye hedef gözetmeksizin saldıran İsrail devleti insanlık suçu işliyor. Dünyanın bütün sinemacılarına sesleniyoruz: Suça sessiz kalmayın, İsrail savaş makinesini ifşa edin!" şeklindeki metne, 11 meslek örgütü ve 153 sinema sanatçısı imza attı.

İmza metninin dünya sinemacıları ile de paylaşıldığı belirtildi.

Metin "https://www.change.org/tr/kampanyalar/sinema-ve-televizyon-eseri-sahipleri-meslek-birligi-suca-sessiz-kalmayin-2" adresindeki internet sitesinde de imzaya açıldı.

Metni imzalayanlar

Metne, Sinema Oyuncuları Meslek Birliği (BİROY), Belgesel Sinemacılar Birliği (BSB), Film Yapımcıları Meslek Birliği (FİYAB), Senaryo ve Diyalog Yazarları Meslek Birliği (SENARİSTBİR), Senaryo Yazarları Derneği (SENDER), Türkiye Sinema Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SESAM), Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM), Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Akademi Derneği (SETEM Akademi Derneği), Sinema eseri Yapımcıları Meslek Birliği (SE-YAP), Sinema Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SİNEBİR), Televizyon ve Sinema Filmi Yapımcıları Meslek Birliği (TESİYAP) ve Yeni Sinema Hareketi kuruluş olarak imza attı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sinemacılardan Gazze için imza kampanyası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz