Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sokaklar dile gelecek

Giriş Tarihi: 2.8.2014 10:09

Pera Müzesi yaz aylarını, Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek farklı bir sergiye, son yılların sanat gündemindeki en popüler konulardan biri olan "Graffiti ve Sokak Sanatı"na ayırıyor.

Amerika ve Avrupa'da daha önce yalnızca birkaç örneği düzenlenen sergi, "graffiti"yi "sokaktan müzeye" taşıyarak en ilginç örneklerini sunmanın yanı sıra bir tartışma platformu oluşturacak.

Ölümsüzleşmiş kareler

Amerika, Almanya, Fransa, Japonya, İspanya gibi ülkelerin yanı sıra Türkiye'den de olmak üzere 20'den fazla sanatçının konuk olacağı "Sokakların Dili" adlı sergide, kültürün öne çıkan isimlerinden Futura, Carlos Mare, Cope 2, Turbo, Wyne, JonOne, Tilt, Mist, Psyckoze, Craig Costello (aka KR), Herakut, Logan Hicks, C215, Suiko, Evol, Gaia, Tabone, Funk ve No More Lies gibi farklı jenerasyonlardan ve disiplinlerden isimlerin Pera Müzesi'nde boyayacağı duvarların yanı sıra Martha Cooper, Henry Chalfant ve Hugh Holland gibi fotoğrafçıların arşivlerinden ölümsüzleşmiş kareler yer alacak. Sergi, 13 Agustos-5 Ekim tarihleri arasında ziyaretçilere açık olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sokaklar dile gelecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz