Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kapanışı Moskova yapacak

Giriş Tarihi: 5.8.2014 10:38

Bu yıl 12’incisi düzenlenen Bodrum Bale Festivali yarın sona eriyor. Moskova Akademik Klasik Bale Tiyatrosu, Dumas’nın ölümsüz eseri Kamelyalı Kadın ile festivali noktalayacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl 12'incisi düzenlenen Bodrum Bale Festivali yarın sona eriyor. Bodrum Kalesi'nde düzenlenen festivalde bugün ve yarın Moskova Akademik Klasik Bale Tiyatrosu sahne alacak. Natalia Kasatkina ve Vladimir Vasilyov'un kurucusu olduğu topluluk, Alexandre Dumas'nın ölümsüz romanı Kamelyalı Kadın'ı Verdi uyarlamasıyla icra edecek.

MELODRAMLA ANLATACAK

"Yıldızlar Topluluğu olarak tanınan Moskova Akademik Klasik Bale Tiyatrosu, bu yorumunu bale-melodram olarak sahneye koyacak. Dünyada 30'dan fazla ülkede Rusya'da ise 200'ün üzerinde şehirde temsil yapan topluluk Bodrum Kalesi'nde unutulmaz bir kapanışa imza atacak.

6 PRODÜKSİYON, 9 TEMSİL

19 Temmuz'da Mersin Devlet Opera ve Balesi'nin Reşat Nuri Güntekin'in ölümsüz eseri Çalıkuşu Balesi'yle başlayan festivalde bugüne dek Afife, Kerbela temsilleri büyük beğeni topladı. Kapanış gösterileriyle birlikte 12. Bodrum Bale Festivali Kapsamı'nda 6 bale prodüksiyonu ile 9 seçkin temsil yer almış olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kapanışı Moskova yapacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz