Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Jackson'ın hayal evi 60 milyon $'a sizin!

Giriş Tarihi: 7.8.2014

2009'da ölen ünlü şarkıcı Michael Jackson'ın ABD'nin Los Angeles kentindeki havuzları, eğlence parkları ve hayvanat bahçeleriyle ünlü bin hektarlık Neverland adlı çiftliği, yeni sahibini bekliyor

Popun kralı olarak adını müzik dünyasına altın harflerle yazdıran Michael Jackson'un "Neverland Çiftliği" satışa çıkıyor. 2009'da hayatını kaybeden Jackson'ın "Çocukluğumda sahip olamadığım her şeyi barındıran yer" olarak tanımladığı çiftliğin gerçek değerinin 27 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor. Ancak ismini masal kahramanı Peter Pan ve arkadaşlarını nyaşadığı yerden alan bin hektarlık Neverland'ın yeni sahibi olan Colony Capital isimli yatırım şirketi, çiftliğin en az 60 milyon dolara alıcı bulacağını söylüyor. Buna gerekçe olarak Jackson'ın ünü gösteriliyor. Jackson'ın 1988-2005 yılları arasında ikamet ettiği ABD'nin Los Angeles kentindeki Neverland Çiftliği'nin satışının önümüzdeki günlerde gerçekleştirileceği açıklandı. Bin dönüm arazi üzerine kurulan gayrimenkul; dev kapısı, havuzları, eğlence parkları, oyun odaları ve sinemaları ile ünlüydü. Çiftliğin en çok konuşan bölümü ise dev hayvanat bahçesiydi. Jackson çiftliği için "Çocukluğumda eğlence parklarına, hayvanat bahçelerine gidemiyordum. Dolayısıyla ben de çocukluğumu bu çiftlikte yaşıyorum. Kaplan ve aslanların bütün türleri, timsahlar, filler ve zürafalar... Hepsi hayvanat bahçemde var" demişti.

YILLIK MASRAFI 4 MİLYON $

Jackson'ın ölümünden önce çiftliği satın alan Colony Capital, Neverland'ı neden satışa çıkardıklarına dair bir açıklama yapmadı. Ancak magazin basınına göre çiftliğin yıllık bakım masrafları 4 milyon doları bulduğu için böyle bir karar alındı. Diğer taraftan Jackson'ın ölmeden önce son yıllarını geçirdiği Las Vegas'taki evi de satışa çıkarılacak. 2011'de 4.8 milyon dolara satılmak istenen malikânenin bugünkü fiyatı ise 19.5 milyon dolar olarak belirlendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Jackson'ın hayal evi 60 milyon $'a sizin!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz