Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nuri Bilge'den Tarantino açıklaması

Giriş Tarihi: 8.8.2014 17:16

Nuri Bige Ceylan, Quentin Tarantino'nun toplu fotoğraf çekimi sırasında kendisine "Kulübe hoş geldin!" dediğini açıkladı.

'Kış Uykusu', Altın Palmiye kazandığı Cannes Film Festivali'ne ev sahipliği yapan Fransa'da dün vizyona girdi. Yönetmen Nuri Bilge Ceylan, Fransa gazetelerine verdiği röportajlarda, Altın Palmiye'nin henüz hayatını değiştirmediğini söyledi.

Nuri Bilge Ceylan'a Cannes Film Festivali'nde büyük ödül Altın Palmiye'yi kazandıran 'Kış Uykusu', festivale ev sahipliği yapan Fransa'da dün gösterime girdi. Daha evvel 'Koza' adlı kısa metraj filmiyle adım attığı Cannes Film Festivali'nde, festivalin en uzun filmlerinden biriyle büyük ödülü alan yönetmen, 3 saat 20 dakikalık filmin gösterimi dolayısıyla Fransa'nın büyük gazetelerine söyleşiler verdi.

Liberation gazetesine tam sayfa röportaj veren Türk sinemasının ünlü yönetmeni, ödülün kariyeri ve hayatında yarattığı etkiye dair soru üzerine; "Belki bir sonraki filmim daha hızlı ilerleyecek. Ama şimdilik hayatımda fazla bir değişiklik olmadı. Elbette film her yerde gösterime girecek ve bu benim daha da tanınmama yardımcı olacak. Ödül gecesindeki seramoniden sonra toplu fotoğraf çekiminde de ilk duyduğum cümle bu olmuştu. Quentin Tarantino bana 'Kulübe hoş geldin! Ben Altın Palmiye aldığımda festival başkanı da bana aynı şeyi söylemişti' demişti" sözleriyle yanıt verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nuri Bilge'den Tarantino açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz