Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cazın dev isimlerinden ücretsiz yaz konserleri

Giriş Tarihi: 11.8.2014 16:41

Kerem Görsev, Burhan Öçal, Ayhan Sicimoğlu ve Dilek Sert Erdoğan Zorlu Center’da sahne alacak.

Caz ve dünya müziği alanlarında çok değerli isimleri ağırlayacak olan Zorlu Center'da, 13 Ağustos'ta Kerem Görsev Trio, 20 Ağustos'ta Burhan Öçal &The Trakya All Stars, 27 Ağustos'ta Ayhan Sicimoğlu ve Latin All Stars ile3 Eylül'de Dilek Sert Erdoğan Project sahne alacaklar. Yaz akşamlarında, açık havada müzik keyfi yaşatacak olan bu konserleri, Zorlu Center Meydan Katı Park Alanı'nda hiçbir ücret ödemeden izlemek mümkün.

Dört hafta boyunca her Çarşamba bir konser...

13 Ağustos: Kerem Görsev TrioTürkiye'nin önde gelen caz piyanistlerinden Kerem Görsev, kontrbasta Kağan Yıldız ve davulda Ferit Odman'dan oluşan triosuyla, Zorlu Center'da hayranlarıyla buluşuyor. 1995'ten günümüzeNew York, St Petersburg, Londra ve İstanbul'da 14 albüm kaydıyla imza atanve Pescera, Vilnius, Umbria Jazz ve Marciac Jazz gibi prestijli sahnelerde performans sergileyen Kerem Görsev Trio son olarak Mart 2013'teson albümü 'To Bill Evans'ı hayranlarına sundu. Ağırlıklı olarak Kerem Görsev bestelerinden oluşan bir repertuarla sahne alacak olan Kerem Görsev Trio, her konserde bir standart haline gelen dinamik performansı ve yüksek enerjisiyle13 Ağustos Çarşamba akşamı saat 20.30'da, Zorlu Center Meydan Katı Park Alanı'nda müzikseverlere ücretsiz olarak caz dolu bir gece yaşatacak.

20 Ağustos: Burhan Öçal & The Trakya All StarsPerkisyon virtüözü olarak dünya çapında tanınan; batı müziği, caz ve klasik batı gibi farklı kültürleri kendi tarzıyla harmanlayan ve Maria Jaoe Pires, Joe Zawinul ve Sting gibi dünya yıldızları ile birçok projeye imza atan ünlü enstürmanist Burhan Öçal, 20 Ağustos Çarşamba akşamı saat 20.30'daZorlu Center Meydan Katı Park Alanı'nda, yineücretsiz olarakhayranlarıyla buluşacak. Müzik ve ritm şöleni yaşatacak konserde sanatçıya Burhan Öçal'ın doğum yeri olan Kırklareli'nin müzikal mirasını sergilemek üzere Trakya'nın usta müzisyenleri ile biraraya geldiği The Trakya All Stars eşlik edecek.

27 Ağustos: Ayhan Sicimoğlu & Latin All StarsBolero'dan Salsa'ya Merengue'den Caca'ya, ülke sınırlarını aşan müziği ve süprizlerle dolu sahnesi ileAyhan Sicimoğlu & Latin All Stars 27 Ağustos Çarşamba akşamı saat 20.30'daZorlu Center Meydan Katı Park Alanı'nda müzikseverlerle buluşuyor. Ücretsiz olarak sahnelenecek konserde sanatçıya vokalde Suami Ramirez, perküsyonda Adrian Guilarte Gonzalez, davulda ilke Devrim Duman, piyanoda Erman Türkeli, bas gitarda Alper Kılıç, trombonda Taşkın Akarsu, saksofonda Uğur Yeniyol'un eşlik ediyor.

3 Eylül: Dilek Sert Erdoğan Project

Son yılların en güçlü kadın soul vokallerinden Dilek Sert Erdoğan, geçtiğimiz yılın sonlarında piyasaya çıkan ve yoğun ilgi toplayan projesi "Moments" ile, 3 Eylül Çarşamba akşamı saat 20.30'daZorluCenter Meydan Katı Park Alanı'ndaücretsiz olarak hayranlarıyla buluşuyor.

Tüm söz ve müzikleri Dilek Sert Erdoğan'a, düzenlemeleri ve müzikal direktörlüğü Genco Arı'ya ait olan Moments, Türkiye'de yapılan ilk özgün İngilizce 'soul' albüm niteliğini taşıyor. Moments ile sürede en çok ilgi gören caz albümleri sıralamasında en üst sıraya yerleşen sanatçı, konserde 80′li ve 90'lı yılların unutulmaz kült şarkılarının soul/ jazz uyarlamalarından oluşan özel bir repertuarla sahne alacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cazın dev isimlerinden ücretsiz yaz konserleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz