Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beatles’ın ölümsüz pozu

Giriş Tarihi: 12.8.2014 12:39

O pozu tekrarlamak için, her yıl 200 bin kişi bu yaya geçidinden karşıdan karşıya geçiyor.

Beatles, "Abbey Road" albümünün kapak fotoğrafı için bu pozu vereli 45 yıl oldu. Şimdi on binlerce Beatles hayranının bu pozu yeniden canlandırmaya kalkışması trafikte tehlike yaratıyor ve belediye buraya bir "dur" işareti koymaya hazırlanıyor.

Kültür Servisi - Beatles grubunun dört üyesi, Paul McCartney, John Lennon, George Harrison ve Ringo Star, bundan 45 yıl önce, Londra'nın kuzeyindeki St. John's Wood semtinde bir yaya geçidinden karşıdan karşıya geçmişti.

İlk bakışta bunun pek fazla bir özelliği yoktu. Dört müzisyen, 1969'da çıkan "Abbey Road" uzun çalarının kapak fotoğrafı için poz veriyordu. Ama yaptığı rock müziğiyle bütün dünyada olağanüstü bir hayranlık uyandıran Beatles'ın bu fotoğrafındaki görüntü, o günlerden bu yana on binlerce hayranı tarafından tekrarlanıyor. Dünyanın dört bir yanından gelen Beatles hayranları, önce o yaya geçidinden karşıdan karşıya geçiyor, sonra topluluğun şarkılarının çoğunu kaydettiği Abbey Road Stüdyoları'nı ziyaret ediyor. Burası, rock müziği tutkunlarının "kâbe"sine dönüşmüş durumda. Ancak yakında buraya bir "dur" işareti konulmak üzere. Belediye, yoldan hızla gelen arabaların, Beatles'ın "Abbey Road" albümünün kapağındaki görüntüyü yeniden yaratmaya çalışan hayranları ezmesini önlemek amacıyla bu yaya geçidine bir "dur" işareti yerleştirmeyi düşünüyor. Buraya düzenlenen Beatles gezilerinin rehberlerinden Richard Porter, "Beatles bu fotoğraf için poz vereli 45 yıl oldu" diyor. "Onların poz vermeleri sadece 10 dakika sürmüştü, ama aynı pozu yeniden canlandırmak için burada karşıdan karşıya kaç milyon kişinin geçtiğini Tanrı bilir. Her yıl 200 bin kişinin bu pyozu tekrarladığını tahmin ediyoruz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beatles’ın ölümsüz pozu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz