Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Atıklardan "uzay gemisi" yaptı

Giriş Tarihi: 16.8.2014 10:50

Bodrum'da bir heykeltıraş, atıklardan "uzay gemisi" yaptı.

Heykeltıraş Rıfat Koçak, Dereköy Mahallesi Dibeklihan Sanat Merkezi'nde 4 kare tahtayla kapattığı bir alanı led ışıkları, aynalar ve balık maketleriye süsledi. Dışına kopmuş zincir, bitmiş zımpara ve kullanılmayan demir parçalarıyla gemi maketi yapan Koçak, vatandaşlar tarafından "uzay gemisi" olarak adlandırılan eserine "Big blue" adını verdi.

Heykeltıraş Koçak, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaklaşık 10 yıldır atık malzemeleri bir araya getirerek heykel sergileri açtığını ve her sergide yaklaşık 100 eseri sanat severlerin beğenisine sunduğunu söyledi.

Atıklardan yaptığı son eserinin vatandaşlar tarafından "uzay gemisi" olarak adlandırıldığını ifade eden Koçak, şunları kaydetti:

"Çevre kirliliğine dikkati çekmek için atıklardan bir gemi maketi yaptım. İçini de balık figürleri, aynalar ve led ışıklarıyla süsledim. Kullandığımız malzemeler bir süre sonra atık malzeme haline dönüşüyor. Atık malzemeleri atmak yerine değerlendirmeliyiz. Atık malzemeyi attıktan sonra temizlememiz çok zor. Atmayalım. Üç gün sonra atıkları attığımız yerlere çocuklarımız, torunlarımız gidecek. Ülke temiz kalsın ki yolumuza devam edebilelim."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atıklardan "uzay gemisi" yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz