Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk filmleri Bosna'da

Giriş Tarihi: 16.8.2014 12:43

20'nci Saraybosna Film Festivali bugün başlıyor. Türk sinemasının 100. yılı şerefine, aralarında 'Kış Uykusu'nun da yer aldığı 6 film, Bosnalılarla buluşacak.

Saraybosna'dA 15-23 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek 20. Saraybosna Film Festivali'nde bu yıl Türkiye'den de katılım yoğun. Gösterilecek filmler arasında 'Ben O değilim', 'Kış Uykusu', 'Mavi Dalga', 'Annemin Türküsü', 'Kuzu' ve 'Bir Varmış Bir Yokmuş' yer alıyor.

Yüzüncü yıla özel

Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşaviri Soner Şahin, yaptığı açıklamada, Saraybosna'da birçok kültürel etkinliğin gerçekleştiğini söyledi. Türk sinemasının bu sene 100. yılı olduğunu hatırlatan Şahin, festival kapsamında 6 film gösterilmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Balkanlar genelinde Türk filmi dışında Türk dizilerinin de büyük ilgi gördüğüne dikkati çeken Şahin, "Bu ilgi çok memnuniyet verici. Bu şekilde ülkemizi tanıtabiliyor ve ortak kültürel değerlerimizi paylaşabiliyoruz. SFF'ye bu yıl Halit Ergenç gelecek. 'Muhteşem Yüzyıl' dizisinde Sultan Süleyman rolüyle büyük ilgi toplayan Ergenç, Bosna Hersek'te tanınmış ve sevilen bir oyuncu. Festivale bu şekilde destek verebilmekten dolayı mutluyuz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk filmleri Bosna'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz