Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Harry Potter hayranlarına müjde

Giriş Tarihi: 19.8.2014 12:02 Güncelleme Tarihi: 19.8.2014 12:02

Harry Potter kitabının yazarı, kitaba ekleme yaptı ve daha önce serinin hiçbir kitabında yer almayan bir karakter yarattı.

İngiliz yazar J. K. Rowling, 7 kitaplık bir seriden oluşan Harry Potter için ek bir bölüm yayımladı.

Rowling'e ait olan "pottermore.com" isimli internet sitesinde yayımlanan kısım daha önce serinin hiçbir kitabında yer almayan bir karakterin hikayesini anlatıyor.

Yayımlanan ek kısımda Celestina Warbeck isimli karakter, Harry Potter'ın en yakın arkadaşı Ron'un annesinin en sevdiği şarkıcı olarak tanıtılıyor. Yayımlanan bölümde kitabın hayranları, karaktere ait olan şarkıyı da dinleyebiliyor.

Harry Potter'ı yazdıktan sonra seriye ilave kitap yazmayacağını açıklayan İngiliz yazar, kendisine ait internet sitesinde zaman zaman hikayeye eklemeler yapıyor.

Yazdığı serinin ardından dünyanın ilk milyarder yazarı ünvanını alan Rowling, Harry Potter serisini bitirdikten sonra "Boş Koltuk" isimli bir kitap yazmış ama Harry Potter ile yakaladığı başarıya ulaşamamıştı.

2011 yılında Sony'nin işbirliğiyle kurulan sitede zaman zaman yazar tarafından seriye yapılan eklemeler yayınlanıyor. İngilizce dahil 6 dilde yayın yapan site, interaltif olarak serinin hayranlarına hizmet veriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Harry Potter hayranlarına müjde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz