X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Etimesgut'ta 'Yıldız'lı gece
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Etimesgut'ta 'Yıldız'lı gece

  • Giriş Tarihi: 30.8.2014 17:34

Yıldız Tilbe Etimesgut’ta 100 bin kişiyi coşturdu.

Etimesgut Belediyesi'nin düzenlediği 11. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali'nin ilk gününde ünlü sanatçı Yıldız Tilbe sahne aldı. Türk Beyleri Kent Meydanı'nda düzenlenen konseri Ankara'nın dörtbir yanından gelen 100 bini aşkın Yıldız Tilbe hayranı izledi.

Fanatik Ankaragücü taraftarı olan sanatçıyı binlerce Ankaragücü taraftarı da yalnız bırakmadı. Tilbe'nin sahneye çıkmasıyla meydandaki coşku doruğa tırmandı. Tilbe, eski ve yeni şarkılarından oluşan geniş repertuarıyla başkentlileri müziğe doyurdu.

TÜRK BÜYÜKLERİNİN İSİMLERİNİ SAYDI

Türk Beyleri Kent Meydanı'na hayran kaldığını ifade eden Tilbe, programın sunucusu Vatan Şaşmaz'ı yanına çağırarak meydandaki 16 Türk büyüğünün isimlerini saymasını istedi. Şaşmaz da sahnenin yanında yer alan 16 Türk büyüğünün anıtlarının üzerlerindeki yazılardan tek tek Türk hakanlarının isimlerini saydı. Yıldız Tilbe, binlerce yıllık Türk kültür ve sanatına sahip çıktığı için Başkan Enver Demirel'e teşekkür etti.

ANKARAGÜCÜ FORMASI GİYDİ

Konser arasında Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel ve eşi İlknur Demirel sanatçıya çiçek ve plaket takdim ettiler. Demirel, Ankaragücü taraftarlarından aldığı 'Yıldız Tilbe 06' yazılı sarı lacivert Ankaragücü formasını Tilbe'ye hediye etti. Tilbe sahnede Ankaragücü formasını giyerek konserini, üzerinde Ankaragücü formasıyla tamamladı.

Yıldız Tilbe, ilginç dans ve oyun figürleriyle de dikkat çekti. Seyircilere sık sık 'Beni seviyor musunuz' diye soran sanatçı, 'Evet cevabı alınca; "Ben sevilmeyecek kadın mıyım! Ben de sizi seviyorum' karşılığını verdi. Yaklaşık 2 saat sahnede kalan Tilbe, Ankaralılar'a doyumsuz bir gece yaşattı.