Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkçe Rock’ı bir de Narven’den dinleyin

Giriş Tarihi: 23.9.2014 10:07

Led Zeppelin ve Queen birleşip 2000’lerde Türkçe müzik yapsa dinler miydiniz? Cevabınız evet ise buna en çok yaklaşan gruba kulak verin: Narven

İstanbullu pop/rock grubu Narven'in ilk albümü, 3 Ekim'de Sarı Ev etiketiyle tüm dijital platformlardaki yerini alıyor. Şahin Pera (Vokal/Piyano), Sinan Koçak (Gitar), Deniz Turan (Bas Gitar) ve Uğur Keşan (Davul)'dan oluşan grup çok yakında çıkacak albümleriyle Türkiye'nin dört bir yanındaki müzikseverlere ulaşma hedefinde.

Narven, Taksim'in tozlu stüdyolarından ışıklı sahnelerine adım atan blues müzik menşeili dört arkadaş tarafından kuruldu. Grup üyeleri var oluş amaçlarını "Müzik yaparken yaşadığımız yoğun duygusal deneyimi dinleyicimize de yaşatabilecek eserler ortaya çıkarmak" olarak tanımlıyor.
Solist Şahin Pera, rock'n roll'dan klasik müziğe dayanan bir müzik geçmişine sahip. Gitarist Sinan Koçak ise uzun yıllar çeşitli gruplarda gitarist ve vokal olarak yer almış. Kendisi ayrıca profesyonel bir hava yolu pilotu.

Narven'in kendisiyle aynı adı taşıyan ilk albümü, İstanbul Modern Müzik Akademisi'nde kaydedildi. Albümün miks ve mastering süreçlerinde İlter Kalkancı, Pieter Snapper ve Barış Büyük gibi isimler yer aldı. Her birinin söz, müzik ve düzenlemesi grup üyelerine ait olan 7 parçanın tarzları geniş bir yelpazeyi kapsamakta. Murat Özfilizler'in yönetmenliğini, Barış Büyük'ün prodüktörlüğünü üstlendiği ilk klip şarkıları Fındık Votka akılda kalıcı bir pop/rock parçasıyken; Değişime Övgü ve Sinestezya'da dinleyeni sarsan, Mevsimler'de ise gözlerini dolduran özel bir Türkçe Rock deneyimi yaşayacaksınız.

Hem kalıplardan uzak, hem de dinlemesi kolay eserler icra etme zorluğunun üstesinden gelen Narven, önümüzdeki günlerde adından daha çok söz ettirmeye kararlı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkçe Rock’ı bir de Narven’den dinleyin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz