mezarı başında anıldı

Giriş Tarihi: 24.9.2014 15:26

Sanat güneşi , ölümünün 18'inci yılında Bursa'da kabri başında düzenlenen anıldı. Anma törenine Müren'in yakınları ve öğrencilerin haricinde hiçbir sanatçının katılmaması dikkati çekti.

Türk sanat müziğinin 'batmayan güneşi' olarak bilinen için Emir Sultan Mezarlığı'ndaki kabri başında düzenlenen anma törenine ailesi, dostları, kendi adını taşıyan lisenin öğrencileri, Türk Eğitim Vakfı (TEV) ve TSK Mehmetçik Vakfı yetkilileri katıldı. Duaların ardından konuşan Zeki Müren'in yeğeni İlknur Güner,'Zeki Müren, Türk toplumunu hüzünde, mutlulukta, neşede ve sevinçte birleştiren bir sanatçıydı. Türk sanat müziğini halk müziği kadar sevilir hale getiren bir duayen oldu. Zeki Müren'in ailesi olmak bize mutluluk veriyor. Toplum önderlerinden Müren'in bütün mal varlığını bıraktığı TEV ve TSK Mehmetçik Vakfı'nı desteklemelerini istiyorum. Çünkü Türkiye'nin gelişmesinin yolu çağdaş ve aydınlık bir nesilden geçiyor' diye konuştu.

Mezarı başındaki anma törenine sanatçı dostlarından kimsenin olmaması dikkatlerden kaçmazken, Türk Eğitim Vakfı (TEV) Bursa Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Çalışkan ise, 'Sanatçımız bütün mal varlığını bağışladı. Sanat güneşiydi, vakfımız için eğitim güneşi oldu. Bu zamana kadar 18 yılda Zeki Müren fonundan 2 bin 450'nin üzerinde öğrenciye burs verdik. TSK Mehmetçik Vakfı ile Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi'nde 10 öğrenciye burs veriyoruz' diye konuştu.
ARKADAŞINA GÖNDER
Zeki Müren mezarı başında anıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz