Türkiye'nin en iyi haber sitesi

geri döndü

Giriş Tarihi: 21.10.2014 12:58 Güncelleme Tarihi: 21.10.2014 13:40
Banksy geri döndü

İngiliz sokak sanatçısı , son grafitisi için İngiltere’nin Bristol kentini seçti. Banksy, yeni eserini tutuklandığı iddialarının ortaya atılmasından saatler sonra duyurarak dedikodulara da son noktayı koymuş oldu.

Ünlü İngiliz graffiti sanatçısı geri döndü. Kimliği bilinmeyen sanatçı son eseri için İngiltere'nin Bristol kentindeki bir duvarı seçti.

Banksy, son graffitisinde Hollandalı ressam Johannes Vermeer'in başyapıtlarından birisi olarak kabul edilen 'İnci Küpeli Kız' isimli eserine gönderme yapıyor.

Yeni graffitisinin fotoğraflarını resmi internet sitesinde yayınlayan Banksy, eserinin adını 'The Girl with the Pierced Eardrum' (Delik kulak zarılı kız) olarak açıkladı.

Dün, yaptığı yanıltıcı haberlerle bilinen ABD merkezli 'National Post' isimli internet sitesi, Banksy'nin tutklandığını duyurmuştu.

Sokak sanatçısı, yeni eserini tutuklandığı iddialarının ortaya atılmasından saatler sonra duyurarak dedikodulara da son noktayı koymuş oldu.

Yaklaşık on senedir başta İngiltere olmak üzere dünyanın dört bir tarafında grafitiler çizen Banksy, Filistin'e destek olmak için burada da siyasi grafitiler çizmişti.

'Banksy' takma adını kullanan sanatçının gerçek kimliği hala bilinmiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Banksy geri döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz