X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Lost'un yönetmeni Bobby Roth Kocaeli'de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Lost'un yönetmeni Kocaeli'de

  • Giriş Tarihi: 23.10.2014 11:13 Güncelleme Tarihi: 23.10.2014 11:41
Lost'un yönetmeni Bobby Roth Kocaeli'de
Lost'un yönetmeni Bobby Roth Kocaeli'de

"Lost" dizisinin Amerikalı yönetmeni , TRT'de yayınlanacak "Filinta" dizisinin bazı sahnelerini çekmek amacıyla Kocaeli'ye geldi.

TRT ekranlarında yayınlanacak "Filinta" dizisinin bazı sahnelerini çekmek amacıyla Türkiye'ye gelen Lost dizisinin Amerikalı yönetmeni , İzmit ilçesinde basın mensuplarıyla buluştu.

Sekapark Film Platosu'nda düzenlenen basın toplatısına Roth'un yanı sıra yönetmen Kudret Sabancı, senarist Altuğ Küçük ile oyuncular Serhat Tutumluer, Mehmet Özgür, Onur Tuna, Naz Elmas, Çağrı Erceber, Damla Aslanalp ve Kayra Şenocak katıldı.

Roth, projeden dolayı çok heyecanlı olduğunu belirterek, Türkiye'ye gelmekten memnuniyet duyduğunu söyledi.

Film ya da dizilerin çekildiği şehre önemli değerler kattığını anlatan Roth, "Teşvik verilerek yatırımlar, o şehre çekiliyor. Los Angeles'da yatırımcılara vergi yardımı yapılıyor. Bu teşviklerden sonra Kanada'ya, Florida'ya giden yatırımlar, Los Angeles'a geri geliyor. Lost'u Hawai'de çekerken orada yaşayan halkın, şehrin çok hoşuna gitti, şehrin enerjisini yükseltti" diye konuştu.

Roth, çekecekleri dizinin Amerikalıların ilgisini Türkiye'ye yöneltebileceğini kaydetti.

Dizinin yapımcılarından Bülent Turgut da dizinin, türünün ilk örneği olacağını, ekranlarda farklı duracak proje hazırladıklarını vurguladı.