Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ünlü şarkıcıya cezaevi yolu göründü

Giriş Tarihi: 3.11.2014 15:12
Ünlü şarkıcıya cezaevi yolu göründü

Kara para aklama suçundan iki yıl hapis cezası alan İspanyol şarkıcı İsabel Pantoja'nın cezaevine girmemek için yaptığı tüm yasal girişimler sonuçsuz kaldı

İspanya'nın en ünlü şarkıcılarından İsabel Pantoja, yolsuzluk skandallarıyla ilgili bir davada kara para aklamak suçundan aldığı iki yıllık hapis cezasını çekmek zorunda kalacak.

Cezaevine girmemek için aylardır yürüttüğü hukuki mücadeleyi kaybeden Pantoja'nın hapse girmesi kesinlik kazandı. Yüksek Mahkeme tarafından onanan iki yıllık hapis cezasının yürürlüğe girmemesi için sicilinin temiz olmasını gerekçe gösteren Pantoja'ya, Malaga kentindeki Yolsuzlukla Mücadele Savcılığı olumsuz yanıt verdi. Malaga İl Mahkemesi de savcılığın cevabı sonrasında Pantoja'nın cezaevine gireceğini açıkladı.

Savcılığın yazılı cevabında, şarkıcının "hiçbir işbirliğinde bulunmadığı, hatasını kabul etmediği ve pişmanlık duymadığı" vurgulandı. Savcılık, buna rağmen Pantoja'ya verilen 1 milyon 147 bin 148 avroluk para cezasının taksitlendirilmesi talebini kabul etti.

İspanya'da "Malaga Olayı" olarak adlandırılan yolsuzluk davasında eski Malaga Belediye Başkanı Julian Munoz 7,5 yıl, Munoz'un eski eşi Maite Zaldivar ile Zaldivar'ın kardeşi üç yıl üçer ay hapis cezası almış ve hepsi cezaevine gönderilmişti.

Bir dönem Munoz ile birlikte olan İsabel Pantoja da aynı şekilde kara para aklanmasına yardımcı olduğu gerekçesiyle iki yıl hapis cezası almıştı. Pantoja'nın son karardan sonra kısa bir süre içinde cezaevine gönderilmesi gerekiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlü şarkıcıya cezaevi yolu göründü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz