Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstanbul Kitap Fuarı bugün başlıyor

Giriş Tarihi: 8.11.2014 13:05
İstanbul Kitap Fuarı bugün başlıyor

İstanbul Kitap Fuarı, bugün TÜYAP Fuar Merkezi'nde başlıyor.

İstanbul 'un kitap coşkusu bugünden itibaren Beylikdüzü'ndeki TÜYAP Fuar Merkezi'nde başlıyor. Bu yıl 33'üncüsü düzenlenecek Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 16 Kasım'a kadar açık kalacak. 850 yayınevinin boy göstereceği fuarın teması "Sinemamızın 100. Yılı", onur yazarı ise ''Atilla Dorsay'' olacak.

SERGİ AÇILACAK

Fuar sırasında Dorsay hakkında bir sergi açılacak ve yazı serüvenini anlatan bir kitap yayımlanacak. Ayrıca sinemayla ilgili fuar boyunca oyuncu, yönetmen ve sinema yazarlarının katıldığı 50 civarında etkinlik düzenlenecek.

MACARİSTAN EDEBİYATI TANITILACAK

Her yıl bir ülkenin Onur Konuğu olduğu fuarda bu yıl Macaristan edebiyatı tanıtılacak.

"Macaristan: Bir Bahçeden Bir Bahçe'ye" başlığı altında Macar edebiyatı ve Macar kültürünün tanıtılacağı etkinliklerde bu ülke yazarları Péter Esterházy, László Darvas, Dóra Csányi, Katalin Szegedi, Péter Zilahy, Tóth Krisztina, Spiró György,Mihály Hoppál, Timur Davletov, Fodor Pál, Dávid Géza ve Zsofia Mautner katılacak. Ayrıca fuar katılımcıları bu yıl Macar müzikleri eşliğinde Macar yemeklerinden tatma imkânı da bulabilecek.

İSTANBUL SANAT FUARI DA AÇIK OLACAK

Kitap fuarıyla eş zamanlı olarak 24. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı da TÜYAP Fuar Merkezi'nde görülebilir. 33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, hafta içi 10:00-19:00, hafta sonu ise 10:00-20:00 arasında açık kalacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul Kitap Fuarı bugün başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz