Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'yi (Güdük Necmi) Türk sinemasında unuttular

Giriş Tarihi: 14.11.2014 15:38 Güncelleme Tarihi: 14.11.2014 16:29
Halit Akçatepe'yi (Güdük Necmi) Türk sinemasında unuttular

Hababam Sınıfı'ndaki 'Güdük Necmi' karakteriyle akıllara kazınan , Türk sinemasının 100. yılında unutuldu.

Türk sinemasının duayen isimlerinden Hababam Sınıfı'nın "Güdük Necmisi" adeta isyan etti. Türk sinemasının 100.yılı bugün. Usta oyuncu, "Sinemanın 100. Yılı kutlanıyor. Ama bizlere kuru bir daveti bile çok gördüler " dedi.


Halit Akçatepe, "70 Yıldır sinemanın içindeyim." Diyen Akçatepe, "Neden halen bizim filmler izlenme rekorları kırıyor, şimdilerde ise yeni film ve diziler ne yapıyor düşünmek gerek" ifadelerini kullandı.

Sinemaya adımını 5 yaşında adım atan Akçatepe sayısız filmde rol aldı. Ertem Eğilmez'in unutulmaz serisi Hababam Sınıflarının Güdük Necmisi Halit Akçatepe, 124 filmde oynadı. 4 senaryo ve 1 yönetmenlik ekibinde yer alan ünlü sanatçı sinemanın 100. Yılında unutulmuş olmalarından ötürü çok kırgın.

"BİZLER UNUTULDUK"

Türk sineması 14 Kasım yani bugün 100. Yılını kutlayacak. Ancak sinemanın emektar isimlerinin festivale davet edilmediği öğrenildi. Halit Akçatepe, 100. Yıl festivallerine davet edilmeyişlerini büyük bir ayıp olarak nitelendirdi.

"Ben 5 yaşından bu yana yani toplamda 70 yıldır sinemanın içindeyim. Türk sinemasının 100. Yol etkinliklerinde bizlere bir davet bile gelmedi." Diyen Akçatepe şöyle devam etti:

"Ne Altın Portakal ne de Adana koza film festivali bizlere unutanlara şunu hatırlatmak istiyorum. Bizler Kemal Sunal, Tarık Akan, Ferdi Merter Fosforoğlu halkın gönüllerinde taht kurduğumuza inanıyorum. Bizlerde de halkımızın ayrı bir yeri var. Ama kuru bir daveti bile esirgeyenlere çok kırgınım. Sinema festivalleri her yerde kutlanıyor bizler yola Ferdi Merter Fosforoglu beraber başladık 5 yaşından beri beraber büyüdük ama bizler unutulduk."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halit Akçatepe'yi (Güdük Necmi) Türk sinemasında unuttular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz