X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Russell Crowe'dan tarihi açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Russell Crowe'dan tarihi açıklama

  • Giriş Tarihi: 24.11.2014 11:43
Russell Crowe'dan tarihi açıklama
Russell Crowe'dan tarihi açıklama

Türkiye'de film çeken Avustralyalı aktör ve yönetmen Russell Crowe, "Gelibolu'da bağımsız bir ulusu işgal ettik" dedi.

Yeni Zelanda doğumlu Avustralyalı aktör ve yönetmen Russell Crowe, ülkesinde tartışmaya yol açan ifadeler kullandı. Russell Crowe, "Gelibolu'da bağımsız bir ulusu işgal ettik." dedi.

Avustralya'daki Seven Network kanalında sunucu Mike Willesee'nin sorularını cevaplayan ünlü oyuncu, çekimleri Türkiye'de yapılan ve 26 Aralık'ta vizyona girecek olan 'The Water Diviner' filmine de değindi.

"BUNLARI SÖYLEYECEK KADAR OLGUN OLMALIYIZ"

Birinci dünya savaşı yıllarında geçen filmde yönetmenlik koltuğuna oturan ve başrol oyuncusu olan Russell Crowe, "Bence, 100 yılın ardından, bu mitolojiye açıklık getirmenin zamanı geldi. Bence artık başkalarının söylemeyi engellemeye çalıştığı bir hikayeyi hesaba katacak kadar olgun bir ulus olmalıyız. Biliyorsunuz çünkü biz bağımsız bir ulusu işgal ettik ve bu öfkeli kelimeyi hiç kullanmadık." diye konuştu.

"KAHRAMANLIKTAN DAHA ÖNEMLİSİ HARCANAN HAYATLAR"

Russell Crowe, sunucu Mike Willesse'nin "Daha önce bunun söylenildiğini hiç duymadım" şeklindeki müdahalesine ise, "Bence söylemenin zamanı geldi." cevabını verdi. Ünlü oyuncu, "Konuşmak istediğin bütün kahramanlıklar, biliyorsun, benim için esasen daha önemli olan konu harcanan o hayatlar. Biliyorsun, bu mitolojinin kutlanmaması gereken yerlerini kutlamamalıyız." diye konuştu.

Russell Crowe'un açıklamaları Avustralya'da ve Yeni Zelanda'daki sosyal paylaşım sitelerinde günün en çok konuşulan konularından birisi oldu.

Merakla beklenen 'The Water Diviner' filminde, Birinci Dünya Savaşı sırasında Gelibolu'ya giden ve bir daha haber alamadığı oğullarını aramak için Çanakkale'ye gelen Avustralyalı bir adamın yaptığı yolculuk anlatılıyor. Cem Yılmaz ve Yılmaz Erdoğan da filmin kadrosunda yer alıyor.