Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En 'Yeşil' filme büyük ödül

Giriş Tarihi: 27.11.2014 11:13
En 'Yeşil' filme büyük ödül

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca düzenlenen "Yeşil Ekran Üniversiteler Arası Kısa Film Yarışması" başladı. Kazananın 1 Mart 2015'te açıklanacağı yarışmada, büyük ödül 30 bin lira.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının düzenlediği "Yeşil Ekran Üniversiteler Arası Kısa Film Yarışması" başladı.

Yarışmada dereceye giren öğrencilere toplam 100 bin TL ödül dağıtılacak.

Bakanlık ve Türkiye Çevre Koruma Vakfı (TÜÇEV), üniversiteli gençler arasında "çevre" farkındalığını artıracak önemli bir projeye imza atıyor.

Ana konusunun "çevre" olacağı "Yeşil Ekran Üniversiteler Arası Kısa Film Yarışması" ile en iyi kısa film çeken öğrenciye 30 bin lira ödül verilecek.15 Kasım'da başlayan ve tüm üniversitelerin katılabileceği yarışmada, öğrenciler en az 4 kişilik gruplar oluşturacak.

Jüri değerlendirmesinin ardından yarışmanın kazananı 1 Mart 2015 tarihinde İstanbul'da düzenlenecek törende belli olacak.

Birincinin 30 bin lira ile ödüllendirildiği yarışmada ikinciye 20, üçüncü 10 bin TL verilecek. Yarışma kapsamında 8 kişiye ise 5 bin TL mansiyon ödülü verilerek toplamda 100 bin TL ödül dağıtılacak

NASIL BAŞVURULACAK?

Öğrenciler, www.yesilekrankisafilm.com web sayfasından ön kayıt yaptıktan sonra hazırlamış oldukları süresi 6 dakikayı geçmeyecek kısa filmleri 4 kopya DVD ve özgeçmişleri ile birlikte TÜÇEV'e 15 Şubat 2015'e kadar kargo ile gönderebilecek. Yarışma ile ilgili tüm duyurular ve başvurular hakkında bilgi www.yesilekrankisafilm.com adresinden öğrenilebilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En 'Yeşil' filme büyük ödül
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz