Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çizgilerle kediler tarihi

Giriş Tarihi: 30.11.2014 16:10
Çizgilerle kediler tarihi

Çocuk kitaplarına yaptığı resimlerle, renkli dünyaların kapısını aralayan ressam ve yazar , 'Catrospektif' sergisinde kedilerin tarihini anlatıyor.

1961 yılı Kırıkkale doğumlu yazar ve ressam , yazdığı çocuk kitapları ve onlara yaptığı resimlerle bugüne dek birçok ödüle layık görüldü. Yaşamının her noktasında kedilerin çok önemli bir rol oynadığını çalışmalarında da anlatan Feridun Oral, kendi yaşam yolculuğunda kedilerin yerini, 'Catrospektif' sergisinde anlatıyor.

Bir sanat terimi olan ve bir sanatçının yaşamı boyunca ürettiği eserlerden yapılan seçkinin sergilenmesine denen 'resrospektif' kelimesinden yola çıkılarak verilen 'Catrospektif' ismi, serginin içeriğine dair de bir fikir veriyor. Resimlerindeki ironik ve çağdaş üslubu, seramik tasarımlarına da yansıtan Feridun Oral'ın 'Catrospektif' sergisi, Galeri Selvin'de 18 Aralık-10 Ocak tarihleri arasında sergilenecek.

Feridun Oral kimdir?

1993 yılında Unesco tarafından Tokyo`da düzenlenen Noma-Concour yarışmasında yazıp resimlediği 'Ormandaki Ses' adlı kitabıyla Runners-Up ödülü, 2001 yılında da Avrupalı illüstratörler Bienali`nde 'Düş Kedileri' adlı çalışmasıyla onur ödülü olan sanatçının yazıp resimlediği çocuk kitapları yurtiçi ve yurtdışında çeşitli yayınevleri tarafından yayınlanmıştır. Yazdığı kitaplar arasında 'Böğürtlen Cini ve Sarı Gaga', 'Kirpi ile Kestane' yer alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çizgilerle kediler tarihi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz