Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uluslararası Taş Heykel Sempozyumu yarın sona eriyor

Giriş Tarihi: 2.12.2014 11:10
Uluslararası Taş Heykel Sempozyumu yarın sona eriyor

Alanya'da 11'incisi düzenlenen 'Uluslararası Taş Heykel Sempozyumu', Alanya Turistik İşletmeciler Derneği'nin (ALTİD) yapacağı kokteylle 3 Aralık'ta sona erecek.

Alanya Belediyesi ve Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi işbirliğiyle 4 Kasım'da başlayan 'Uluslararası Alanya Taş Heykel Sempozyumu' sona eriyor. Türkiye'den heykeltıraş Fulya Asyalı, Özgür Turhan ve Çağdaş Erçelik, Gürcistan'dan Valeria Jikia ve Ivan Tsiskadze, Litvanya'dan Vytatuas Tallat Kelpsa, Ukrayna'dan Mikhail Levchenko, İspanya'dan Uli Schwander, Rusya'dan Vasilisa Chugunova ile İtalya'dan Paolo Benvenotti'nin katıldığı sempozyumda ortaya çıkartılan eserler, Alanya'nın değişik bölgelerinde sergilenerek turizm tanıtımına katkı sağlayacak. Sempozyumun kapanış kokteyli, ALTİD tarafından 3 Aralık'ta Alanya Belediyesi ana hizmet binası arkasında yapılacak.

SOSYAL MEDYA İLE TANITIM

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve ALTİD Başkanı Burhan Sili, turizmden pay alan dünya şehirlerinin sanata büyük önem verdiğini, sanatla turizmin birbirine bağlı olduğunu ve sanatın bölgede gizli tanıtım yaparak imaj güçlendirdiğini söyledi. İnternetin günümüzde oldukça aktif kullanıldığına dikkati çeken Sili, "Sanat eserleri üretilerek bunların kentin farklı noktalarında sergilenmesiyle yerli ve yabancı misafirlerimizin, bu eserler önünde çektikleri fotoğraf ve videoları sosyal paylaşım sitelerinde yayınlamaları, Alanya tanıtımına büyük katkı sağlıyor. Alanya, heykel sempozyumunu 11 yıldır sürdürülmesinin geri dönüşümü, kentin marka değerine önemli bir katkı olarak sonuçlanmaktadır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uluslararası Taş Heykel Sempozyumu yarın sona eriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz