Türkiye'nin en iyi haber sitesi

için okurlarıyla buluşuyor

Giriş Tarihi: 10.12.2014 12:19 Güncelleme Tarihi: 10.12.2014 12:54
Orhan Pamuk Kafamda Bir Tuhaflık için okurlarıyla buluşuyor

Geçtiğimiz günlerde yeni romanı 'ı yayınlayan okurlarıyla buluşuyor.

Orhan Pamuk, yeni romanı kitabını imzalamak için 13 Aralık Cumartesi günü saat: 14:30 – 16:30'da İstiklal Caddesi Galatasaray'da bulunan Yapı Kredi Yayınları Kitabevi'nde okurlarıyla buluşuyor.

ORHAN PAMUK - KAFAMDA BİR TUHAFLIK

Bozacının hikayesi

"Kafamda Bir Tuhaflık" hem bir aşk hikâyesi hem de modern bir destan. 'un üzerinde altı yıl çalıştığı roman, bozacı Mevlut ile üç yıl aşk mektupları yazdığı sevgilisinin İstanbul'daki hayatlarını hikâye ediyor.1969 ile 2012 arasında, kırk yılı aşkın bir süre Mevlut, İstanbul sokaklarında yoğurtçuluk, pilavcılık, otopark bekçiliği gibi pek çok iş yapar. Bir yandan sokakların çeşit çeşit insanla dolmasını, şehrin büyük bölümünün yıkılıp yeniden inşa edilmesini, Anadolu'dan gelip zengin olanları izler; diğer yandan ülkenin içinden geçtiği dönüşümlere, siyasi çatışmalara, darbelere tanık olur. Onu başkalarından farklı kılan şeyin, kafasındaki tuhaflığın kaynağını hep merak eder. Ama kış akşamları boza satmaktan ve sevgilisinin aslında kim olduğunu düşünmekten hiç vazgeçmez.


Aşkta insanın niyeti mi daha önemlidir, kısmeti mi? Mutluluk veya mutsuzluğumuz bizim seçimlerimize mi bağlıdır, yoksa bizim dışımızda mı gelişip başımıza gelirler?

"Kafamda Bir Tuhaflık" bu sorulara cevap ararken aile hayatıyla şehir hayatının çatışmasını, kadınların ev içlerindeki öfke ve çaresizliklerini resmediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Orhan Pamuk Kafamda Bir Tuhaflık için okurlarıyla buluşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz