Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ne çok " özlü sözleri" aradık

Giriş Tarihi: 16.12.2014 11:56
Ne çok Maya Angelou özlü sözleri aradık

" özlü sözleri" aramaları ölümünün ardından sözleriyle yaşamak isteyen okuyucuların yaptığı aramalarla 21 kat yükseldi.

Küresel bir rol model

Amerikalı yazar, şair, aktivist ve şovmen Mayıs ayında hayata veda etti. Otobiyografileri ve şiirleriyle ünlü olan Angelou, Afro-Amerikan Vatandaşlık Haklarını ilerletti ve uluslararası takdir kazandı. Birçok payesi vardı, Pullitzer Ödülü adaylığı, Grammy ve Başkanlık Özgürlük Madalyası bunlardan sadece üçü.

Edebi bir zihin


Çok farklı ve dolu bir hayat yaşadığından, ölümünü takip eden günlerde hepsi muazzam ilgi çekmiş olan özlü sözlerini, şiirlerini ve biyografisini aradık.

Hayatının birkaç önemli olayının ardından Angelou ilk otobiyografisi Kafesteki Kuşun Neden Öttüğünü Biliyorum'u 1969 yılında yayınladı. Bu yılın Mayıs ayında bu kitaba olan ilgi 5 kat arttı.

Şiirlerini derlediği And Still I Rise'da vatandaşlık hakları ve cinsiyet ayrımcılığı konularını ele aldı. Bir şiir "phenomenal woman" dünya çapındaki aramalarda 4 kat artış gösterdi.

"Benim, senin, hepimizin onun mirasını yaşamamızı isterdi"

Angelou'nun en yakın arkadaşlarından Oprah Winfrey, Angelou'nun cenaze töreninde konuştu. Kullanıcılar bu ikilinin arasındaki özel bağ hakkında daha fazla şey öğrenince "oprah maya angelou" aramaları bu sene hızla artı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ne çok "Maya Angelou özlü sözleri" aradık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz