Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zamansız klasikleri yeniden yaşamak

Giriş Tarihi: 16.12.2014 12:08
Zamansız klasikleri yeniden yaşamak

Franki Knuckles'ın 7 kat artış gösteren House ilahisi Your Love dahil olmak üzere, bu yıl kaybettiğimiz öncülerin en iyi eserlerini aradık.

Bu sene aralarında House müziğin kurucu babası, ikonik film canavarlarının tasarımcısı ve moda tasarımının bir ileri geleni de bulunan dünyanın en büyük vizyonerlerinin bazılarına üzülerek veda ettik. Bu kişilerin insanlığa bıraktıkları mirasların anısına aramalar yaptık.

Ritim devam ediyor

, House müziğin özel sesini 1980'lerde geliştirdi ve takip eden 30 yıl boyunca da popüler müziğe hükmetmesini seyretti.Efsanevi müzisyen bu sene Haziran ayında öldü. 50 yılı aşkın bir süreye yayılan bir kariyerin arından, bu sene en fazla aranan hiti 1972 yılından Across 110th Street oldu.

Amerikalı folk müzik sanatçısı Ocak ayında 94 yaşındayken öldü. We Shall Overcome Amerikan Vatandaşlık Hakları hareketinin marşı haline geldi ve Seeger'ın en çok aranan şarkısı oldu.

"Per sempre etern"

Tito Vilanova Nisan ayında erkenden hayata veda edinceye dek FC Barcelona'yı çalıştırdı. Dünya onu tedavisi sırasında aradı ve öldüğünde bir dakikalık duygusal saygı duruşunda bulundu.

House'un Manevi Babasına ElvedaDJ ve prodüktör Frankie Knuckles Mart ayında öldü. Michael Jackson'dan Diana Ross'a en büyük isimlerin bazılarının da bulunduğu Grammy Ödüllü eserlerinin listesini gün yüzüne çıkarmak üzere arama yaptık.

"Arkanda üç adam yürüyormuş gibi yürü"

Ekim ayında ölmesinin ardından, moda tasarımcısı Oscar de la Renta'nın kreasyonları için yapılan aramalar 14 kat arttı. Film yıldızları ve sosyeteyi giydiren kişi olarak bilinen tasarımcının bu sözü ilham verici bir mezar yazıtı oldu.

Sanat, Uzaylılar ve BatmobilUzaylı filmlerindeki korkutucu yaratıkları tasarlamış olan sürrealist ressam ve heykeltıraş 'i de kaybettik. Hiç kullanılmamış olsa da Batmobil tasarımları bu sene aramalarda yükseldi.

"En çılgınımız, en komiğimiz, en akıllımız, en esprilimiz ve en kaçığımız oydu"

Peaches Geldof'un trajik ölümü gazetecilik, modellik ve anneliği de içeren hayatının birçok farklı yönüyle aramalarda bir yükseliş gördü. Babası bu dokunaklı konuşmayı yaptı.

"Bir dünyada..."
Binlerce film fragmanı ve TV reklamının efsanevi sesi 'ın ölümsüz sözleri. Dougles 60 yıla yayılan kariyerinin ardından Mart ayında öldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zamansız klasikleri yeniden yaşamak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz