Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankara’da anılıyor

Giriş Tarihi: 17.12.2014 17:16 Güncelleme Tarihi: 17.12.2014 17:21
Yedi Güzel Adam Ankara’da anılıyor

Edebiyat dünyamıza büyük etkiler bırakan için özel bir etkinlik düzenlendi. Ankara MEB Şura Salonu’nda 18 Aralık akşamı 20.00’de başlayacak programa Yedi Güzel Adam dizisinin oyuncularının yanı sıra Seyfullah Kartal şiir yorumuyla, Selçuk Küpçük ve Aykut Kuşkaya müzikleriyle katılacak. Etkinliğin onur konukları ise ve Rasim Özdenören.

Türk edebiyatını derinden etkileyen , Ankara'da düzenlenecek özel bir programla ele alınıyor. ve Rasim Özdenören'in onur konuğu olarak katılacağı programda Yedi Güzel Adam'ı Turan Karataş, Sadık Yalsızuçanlar, Necip Evlice, Mustafa Aydoğan, Recep Garip, Mahmut Bıyıklı ve Şeref Akbaba anlatacak. Mustafa Alcan'ın sunacağı gecede Seyfullah Kartal, Cahit Zarifoğlu, Erdem Bayazıt, Mehmet Akif İnan, Sezai Karakoç, Alaeddin Özdenören ve Nuri Pakdil'in şiirlerini yorumlayacak. Selçuk Küpçük geceye müziğiyle katılırken Aykut Kuşkaya da Kaldırımlar şiirini gitarıyla seslendirecek.

Programı düzenleyen Kredi Yurtlar Kurumu Ankara Bölge Müdürü Sevban Yıldırım, yaptığı açıklamada, "Edebiyat ve düşünce dünyamızda derin izler bırakmış isimleri gelecek kuşaklarla buluşturmak görevimiz. Eserleriyle önümüzü aydınlatan Yedi Güzel Adam'ı anlamaya çalıştığımız etkinliğimizi, Kredi Yurtlar Kurumu yurtlarında kalan öğrencilerimize bir kültür hizmeti olarak düşündük" dedi. Kültürel ve sosyal projelerin devamını getireceklerini vurgulayan Yıldırım, şiir etkinlikleri ve sempozyumların yanı sıra özel etkinliklerin devamının da hazırlıklarını yaptıkları değerlendirmesinde bulundu.

TRT1'de yayımlanan Yedi Güzel Adam dizisinin oyuncuları Uraz Kaygılarıoğlu (Erdem Bayazıt), Mertcan Sevimli (Rasim Özdenören), Çağdaş Tekin (Ali Kutlay) ve senarist Nevin Şahin de özel etkinlikte öğrencilerle bir araya geliyor.

Kredi Yurtlar Kurumu Ankara Bölge Müdürlüğü'nün düzenlediği "Yedi Güzel Adam" etkinliği 18 Aralık Perşembe gecesi saat 20.00'de MEB Şura Salonu'nda gerçekleştirilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yedi Güzel Adam Ankara’da anılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz