Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'un Son Umut (Water Diviner) hüsranı

Giriş Tarihi: 3.1.2015 15:41 Güncelleme Tarihi: 3.1.2015 20:39
Russell Crowe'un Son Umut (Water Diviner) hüsranı

The Water Diviner', 'un ülkesi Avustralya'da ilgi görmedi.

'un ilk yönetmenlik çalışması olan ve Türkiye'de 'Son Umut' olarak gösterime giren 'The Water Diviner' Türkiye'de ilk 3 günde 281 bin 461 kişi tarafından izlenerek 1 milyon 392 bin dolar hasılat elde etti.
Beklentilerin altında kaldı

Hafta sonunda yerli-yabancı filmler arasında en çok izlenen film olsa da gördüğü ilgi beklentilerin altında kaldı. Kadrosunda ile 'ın da olduğu 'Son Umut'un Türklerin lehine bir film olması, gösterime girdiği hafta karşısında çok güçlü filmler olmayışı, üç hafta önceki basın toplantısında dağıtımcısı Muzaffer Özyıldırım'ın 'Çok büyük gişe bekliyoruz' şeklindeki sözleri gişenin beklentilerin altında kaldığını gösteren kriterler oldu. Böylelikle 'Son Umut'un Türkiye'deki gişesi 'düşük' olarak yorumlanabilecek rakamlar elde etti.
7 film arasında 4. oldu.
Peki Russell Crowe'un ülkesi Avustralya ve Yeni Zelanda'da durum ne? 'Gişe rakamları yorumlanacak olursa 'The Water Diviner'in gişesinin Avustralya ve Yeni Zelanda'da da beklentilerin altında kaldığı anlaşılıyor. Film 24 milyon nüfusa sahip olan Avustralya'da ilk 3 günde 241 bin kişi tarafından izlenerek 2 milyon 898 bin 320 dolar hasılat elde etti. Film aynı gün gösterime giren 7 film arasında 4'üncü oldu. 'The Water Diviner' için 4 milyon 500 bin nüfuslu Yeni Zelanda'da ise 14 bin 500 bilet kesilirken hasılat 172 bin 949 dolar olarak gerçekleşti. 'The Water Diviner', Yeni Zelanda'da 6 yeni film arasında 3'üncü sırada yer aldı.

The Water Diviner filminin kamera arkası TIKLAYIN


Kaynak: Habertürk
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Russell Crowe'un Son Umut (Water Diviner) hüsranı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz